Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zadaszą Tor Lodowy w Tomaszowie! Urząd Miasta ogłosił przetarg

Zadaszą Tor Lodowy w Tomaszowie! Urząd Miasta ogłosił przetarg
02 marca
17:30 2016

Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na budowę obiektu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie w ramach systemu projektuj-buduj obiektu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim.

tor_lyżwiarski_tomaszów-800x533
Zakres prac projektowych i budowlanych obejmować będzie w szczególności:

 • przebudowę istniejącego toru łyżwiarskiego,
 • rozbiórkę istniejącego budynku administracyjno – hotelowego,
 • budowę obiektu kubaturowego (hala, w której zlokalizowany będzie przebudowany tor łyżwiarski wraz z pomieszczeniami wskazanymi w koncepcji opracowanej przez zamawiającego z  wykorzystaniem istniejącej maszynowni instalacji schładzającej lód zlokalizowanej w istniejącym budynku),
 • remont elementów budowlanych maszynowni,
 • wykonanie nowej nawierzchni toru,
 • zagospodarowanie terenu (przebudowa i rozbudowa układu komunikacyjnego, zieleni, elementów małej architektury).

tor-lodowy-tomaszow-800x566

 

Zaprojektowany i wykonany obiekt ma służyć do przeprowadzania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego, oraz do celów treningowych i szkoleniowych w łyżwiarstwie szybkim. Obiekt przewidziany jest do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy i Świata).

Dodatkowo w okresie zimowym w projektowanym obiekcie organizowane będą ślizgawki ogólnodostępne również na zlokalizowanym w wewnętrznej części obiektu łyżwiarskiego oraz inne imprezy sportowe związane z łyżwiarstwem. Natomiast w okresie letnim planowane jest wykorzystanie toru jako toru wrotkarskiego. Niezależnie od pory roku projektowany obiekt użytkowany będzie rekreacyjnie przez mieszkańców i turystów oraz służyć będzie do organizowania imprez i zawodów sportowych (uprawianie dyscyplin sportu typu siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, badminton, tenis ziemny), a także koncertów muzycznych i wystaw.

tor_lodowy_tomaszowRealizacja inwestycji zakłada pozostawienie toru łyżwiarskiego w obecnym miejscu oraz wykorzystanie istniejącej maszynowni instalacji schładzającej tor lodowy. Przebudowany tor łyżwiarski stanowić będzie podstawowy element obiektu kubaturowego, w którym powinny znaleźć się również:

 • lodowisko wewnętrzne,
 • boisko wewnętrzne wielofunkcyjne i korty tenisowe,
 • trybuny stałe i trybuny rozkładane,
 • zespoły szatniowe – składające się z szatni, węzła sanitarnego oraz pomieszczenia trenera, wykorzystywane na co dzień przez lokalne kluby sportowe,
 • hol wielofunkcyjny z szafkami szatniowymi, kasą (recepcją), wejściem do przejścia podziemnego prowadzącego na wewnętrzną część toru, z możliwością adaptacji przestrzeni holu na czas zawodów sportowych na dodatkowe pomieszczenia wymagane przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) – np. biuro akredytacyjne, dodatkowe szatnie dla zawodników itd.,
 • pomieszczenia niezbędne do prawidłowego organizowania zawodów sportowych (np. stanowiska sędziowskie do pomiaru czasu, pomieszczenia spikerów,)

Szacunkowa wartość projektu 28 455 284.55 zł netto. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec kwietnia br. Natomiast zakończenie prac planowane jest na koniec maja 2017.

 

 

Źródło: UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu