Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zapraszamy biegaczy do Bronisławowa

Zapraszamy biegaczy do Bronisławowa
06 czerwca
15:21 2015

Już 21 czerwca rusza druga edycja imprez na trasach biegowych, które zostały wyznaczone w ub. roku przez Akademię Sport i Zdrowie.

Pierwsza z ośmiu imprez odbędzie się w Bronisławowie. Start i meta zlokalizowane zostaną w bliskim sąsiedztwie Hotelu Magellan. – Zapraszamy do udziału w inauguracyjnych zawodach. Chcemy przypomnieć mieszkańcom województwa o ścieżkach, które powstały w 2014 roku – informuje Robert Blesiński ze stowarzyszenia ASIZ.
W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Dzieci mogą startować jedynie pod opieką rodziców. Koszt wpisowego to 20 złotych. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, ciepły posiłek oraz napój. Najlepsi zostaną uhonorowani pucharami. – Trasa nie jest wymagająca. Do pokonania będzie ok. 5 km. Limit uczestników to 200 osób – dodaje Jacek Chmiel, współorganizator zawodów.

Na co jeszcze mogą liczyć zawodnicy? – Przede wszystkim na dobrą zabawę, rodzinną atmosferę i rywalizację na dobrze oznakowanej, atrakcyjnej trasie – podkreśla Chmiel.

Zawody rozpoczną się o godzinie 11:00. Biuro czynne będzie już od godz. 9:00. Jak zaznaczają organizatorzy, zapisy będą przyjmowane też na miejscu, pod warunkiem, że wcześniej limit nie zostanie wyczerpany. Wpisowe w dniu zawodów wynosić będzie już 30 zł. Zapisywać można się drogą internetową: .

Przypomnijmy, że w ub. roku na terenie województwa łódzkiego powstało 16 ścieżek biegowych (po dwie w ośmiu lokalizacjach) w oparciu o Parki Krajobrazowe i Lasy Państwowe. Średnia długość tras, to 5 km.
Projekt sfinansował Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Link do tras w Bronisławowie:
http://biegilodzkie.pl/trasy-biegowe_bronislawow

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu