Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2008 czwartą drużyną w województwie!

Zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2008 czwartą drużyną w województwie!
21 listopada
11:55 2021

13 listopada Lechia w ramach ostatniej kolejki spotkań 1 ligi wojewódzkiej C2 Trampkarz (najwyższa klasa rozgrywkowa w tej kategorii wiekowej) wygrała z drużyną Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Dzięki tej wygranej Lechia zajęła ostatecznie czwarte miejsce w lidze. Lechia, która na początku rozgrywek nie była zaliczana do grona faworytów, do końca rozgrywek walczyła o czołowe miejsca w lidze. Do trzeciego miejsca zabrakło tylko dwóch punktów. „Za plecami” drużyny Lechii uplasowały się takie drużyny jak ŁKS Łódź, Pogoń Zduńska Wola, Warta Sieradz czy Pilica Tomaszów Maz.

Zwycięzcą ligi została drużyna Widzewa Łódź. Czwarte miejsce młodych zawodników Lechii jest niewątpliwie ich dużym sukcesem, gdyż z powodzeniem walczyli z drużynami z największych akademii w województwie łódzkim. Drużyna w świetnym stylu wygrała między innymi dwa mecze z drużyną ŁKS-u oraz wygrała z byłym dwukrotnym mistrzem ligi – drużyną Pogoni Zduńska Wola.

Obecnie drużynę czeka przerwa w rozgrywkach ligowych, ale nie będzie to przerwa od treningów i meczy. Drużyna ma zaplanowanych wiele sparingów oraz udział w kilku turniejach. Ponownie do zmagań ligowych drużyny przystąpią w marcu 2022 roku. Będzie to wyjątkowa runda, gdyż po raz pierwszy drużyny przystąpią do rywalizacji o prawo do gry w tzw. Centralnej Lidze Juniorów, czyli o prawo uczestnictwa w rozgrywkach na szczeblu centralnym, z których jest wyłaniany mistrz kraju w danej kategorii wiekowej. Rywalizacja w kolejnej rundzie zmagań ligowych zapowiada się niezmiernie interesująco.

Drużynę Lechii z rocznika 2008 w tych prestiżowych rozgrywkach poprowadził Trener Wiesław Żmuda, afunkcję kierownika drużyny pełnił Mariusz Sobczyk. Drużynę reprezentowalinastępujący zawodnicy: Wiktor Pasierb, Jakub Szulowski, Piotr Podlecki, Mikołaj Mieszczankowski, Michał Pustelnik, Bartłomiej Krawczyk, Leon Krakowiak, Maciej Bielejewski, Karol Świątek, Patryk Kałwa, Jakub Rzymkowski, Oliwier Sobczyk, Jakub Mączyński, Mateusz Sarlej, Kacper Król, Dawid Słoń, Maciej Biegun,Mikołaj Kania, Natan Stępień, Marek Chachuła, Jakub Zając, Jakub Szewczyk. W kilku meczach zawodników z rocznika 2008 wspierali młodsi zawodnicy Lechii z rocznika 2009: Stefan Adamus oraz Bartłomiej Chyb.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu i Trenera oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców, w tym przede wszystkim dla rodziców, za gorący doping na każdym meczu.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu