Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zawodnik tomaszowskiej Academia Gorila vice Mistrzem Świata!

Zawodnik tomaszowskiej Academia Gorila vice Mistrzem Świata!
Marzec 05
14:55 2018

W dniach 1-4 marca w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów (U18) i Młodzieżowców (U21) w Ju-Jitsu Sportowym.

Sergiusz Jaśniewski – zawodnik klubu Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki startujący na matach w Abu Zabi jako reprezentant Polski wywalczył drugie miejsce i tytuł vice Mistrza Świata w kategorii Ju-Jitsu Ne-Waza U21 +94kg.

Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach nad zawodnikami z Korei Południowej oraz Arabi Saudyjskiej w walce finałowej z przeciwnikiem z Rosji nasz zawodnik niestety nieznacznie przegrał na przewagi.

To kolejny sukces Sergiusza w kadrze Polski. W 2016 roku wywalczył 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech, w 2017 roku w Grecji zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii Junior U18, teraz będąc jednym z najmłodszych zawodników w kategorii U21 zajął drugie miejsce!
Ju-Jitsu Sportowe w przyszłości ma stać się sportem olimpijskim, a debiuty tej dyscypliny na Igrzyskach planowany jest w 2024 roku w Paryżu.

 

 

Materiał prasowy / foto Academia Gorila


Zobacz również

Skomentuj

Archiwa