Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

10 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań przy ul. Borek w Tomaszowie

10 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań przy ul. Borek w Tomaszowie
28 września
19:15 2021

Łącznie 75 rodzin wprowadzi się do mieszkań komunalnych w dwóch nowych blokach, które powstały przy ul. Borek w Tomaszowie Mazowieckim.

We wtorek, 28 września, podczas oficjalnego otwarcia, 10 rodzin odebrało klucze do swoich mieszkań z rąk Waldemara Budy – Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Marcina Witko – prezydenta Tomaszowa. W uroczystości uczestniczyli również senator RP Rafał Ambrozik, poseł na Sejm RP Grzegorz Wojciechowski, Prezes TTBS Wacława Bąk, starosta powiatu Mariusz Węgrzynowski, przedstawiciele spółek miejskich, oraz przyszli lokatorzy.

Władze miasta i spółka TTBS zdecydowały, że rządowy program Mieszkanie Plus, będzie w naszym mieście trudny do zrealizowania, dlatego postawiły na własną jego wersję. Dzięki temu w ramach tomaszowskiego programu Mieszkanie TM Plus powstały dwa bloki, dla 75 rodzin, a jak zapowiedział prezydent Witko powstaną kolejne mieszkania, które będą usytuowane wzdłuż ulicy Barlickiego

Mieszkańcy nowych bloków partycypowali w kosztach budowy, a w czynszu będą spłacali kredyt, dzięki czemu staną się w przyszłości właścicielami nieruchomości.


Foto: Dariusz Kwapisiewicz

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu