Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ćwiczenie taktyczno – specjalne PJEM

Ćwiczenie taktyczno  –  specjalne PJEM
21 listopada
14:06 2016

W dniach od 15 do 18 listopada 2016r. w rejonie lotniska Nowy Glinnik odbyło się ćwiczenie taktyczno – specjalne Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej pod kryptonimem  ESKULAP – 16.

1

Przygotowanie i prowadzenie działań pomocy i ewakuacji medycznej oraz sprawdzenie stopnia przygotowania Zespołu Medycznego oraz Zespołu Lotniczo – Ewakuacyjnego do realizacji zadań wraz z ich certyfikacją było celem ćwiczenia ESKULAP – 16 realizowanego przez żołnierzy Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej.

6

W czasie ćwiczenia zgrywane były w formie praktycznej elementy systemu dowodzenia również w ujęciu planistycznym oraz elementy systemu zabezpieczenia medycznego.

78

Realizacja ćwiczenia pozwoliła na doskonalenie takich zadań jak przygotowanie Zespołu Lotniczo-Ewakuacyjnego do wykonania zadania lotniczego oraz odtwarzanie zdolności bojowej, jak również rozwijania i zwijania elementów medycznych i logistycznych wraz z przygotowaniem punktu medycznego Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej do pracy.

9

Ćwiczenie pozwoliło sprawdzić między innymi praktyczne działanie śmigłowców MEDEVAC W-3AE Sokół, Mi-17AE podczas poszukiwania i ewakuacji poszkodowanego, a także wykonywania transportu medycznego drogą powietrzną oraz działanie podczas przyjęcia i przekazania poszkodowanych oraz załadunku i rozładunku na pojazd sanitarny.

45

Tekst: st.chor. Piotr Kalinowski

Zdjęcia: st.chor.szt. Sławomir Kosylak


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu