Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Hiszpanie w Gimnazjum nr 7

Hiszpanie w Gimnazjum nr 7
Marzec 22
06:37 2016

Uczniowie Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz., którego dyrektorem jest Marek Parada, wspólnie z kolegami z Academii Mollet w Hiszpanii realizowali w tym roku szkolnym projekt „Exchange trip 2015-2016”, pod hasłem „Distance means little between friends”, co znaczy ,,Odległość niewiele znaczy dla przyjaciół”.

hiszpanie_w_gimnazjum_7_0005

Głównym celem wymiany było doskonalenie umiejętności porozumiewania się językiem angielskim oraz poznania kultury, historii i walorów turystycznych obu państw. Znalezienie podobieństw i różnic w życiu codziennym.
W wymianie brało udział 21 uczniów polskich i 21 hiszpańskich wraz z opiekunami.W grudniu polska grupa wraz z nauczycielami p. Anną Odrowską ( nauczycielka jęz. angielskiego) oraz z p. Anną Pająk ( nauczyciel geografii) była w Hiszpanii. W dn. 7– 13 marca 2016 r. grupa hiszpańska pod opieką Pedro Reyes Reverte i MarÍa Consuelo GarcÍa Peréz przebywała
z rewizytą w Gimnazjum nr 7.
Młodzież polska pokazała swoim hiszpańskim kolegom Warszawę, Kraków, kopalnie soli w Wieliczce oraz Auschwitz – Birkenau. Miejsca te wywarły na Hiszpanach niezapomniane wrażenia. Pokazały nasz kraj , jego przeszłość , historię i dziedzictwo kulturowe.

hiszpanie_w_gimnazjum_7_0001
Hiszpanie zwiedzili również Tomaszów Maz., Inowłódz oraz Spałę wraz Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich. Uczestniczyli także w zajęciach przygotowanych w Gimnazjum nr 7. Wzięli udział w lekcji geografii, ucząc się o walorach turystycznych i historii Polski i Hiszpanii; plastyki, poznając tradycje świąteczne związane z Wielkanocą i wykonując ozdoby świąteczne oraz wychowania fizycznego i zajęciach artystycznych.

hiszpanie_w_gimnazjum_7_0002
Na koniec odbył się rajd „A może byśmy tak …do Tomaszowa” z wykorzystaniem utworów Juliana Tuwima. Wszystkie te działania realizowane były w języku angielskim. Rajd zakończył się ogniskiem w Nadleśnictwie Smardzewice, gdzie uczestnicy projektu posadzili drzewa na pamiątkę zawartej przyjaźni.

hiszpanie_w_gimnazjum_7_0003

R.P.


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa