Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Mieszkanie TM Plus ‒ podpisano umowę z wykonawcą

Mieszkanie TM Plus ‒ podpisano umowę z wykonawcą
27 listopada
14:49 2019

Konsorcjum firm: Zakład Ogólnobudowlany „Waldi” Waldemar Gromek oraz INVEST-PM Sp. z o.o. z Radomia wybuduje dwa bloki mieszkalne w ramach projektu „Mieszkanie TM Plus”. Umowa z wykonawcą została podpisana 26 listopada, a prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestycja kosztować będzie 16 550 000 złotych brutto.

Zadanie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Docelowo w ramach projektu „mieszkanie TM Plus” w rejonie ulic Barlickiego i Borek w Tomaszowie Mazowieckim planowana jest budowa czterech nowych bloków. W pierwszym etapie powstaną dwa z nich ‒ przy ul. Barlickiego 18a i Borek 22/24 ‒ z garażami wielostanowiskowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Ze względu na złożoną sytuację na rynku budowlanym, która nie jest korzystna dla inwestorów, konieczne będzie dokonanie zmian w przygotowanym wcześniej projekcie wykonawczym i budowlanym.

‒ Zakładał on budowę w pierwszym etapie trzech bloków. Po wielu analizach różnych możliwości, rozmowach z mieszkańcami, którzy do projektu przystąpili, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla ograniczenia kosztów inwestycji będzie zrezygnowanie z budowy jednego z bloków przy ul. Borek 20, a w zamian dobudowanie po jednej, powtarzalnej, kondygnacji w dwóch pozostałych blokach, planowanych przy ul. Borek 22/24 oraz Barlickiego 18a. Nasi partycypanci wyrazili na to zgodę ‒ wyjaśnia Wacława Bąk, prezeska Tomaszowskiego towarzystwa Budownictwa Społecznego, które realizuje projekt „Mieszkanie TM Plus”.

W tym etapie powstanie 75 mieszkań. Siedem z nich (o pow. 34-40 mkw.) czeka jeszcze na swoich najemców. Zainteresowani mogą zgłaszać się więc do TTBS-u przy ul. Majowej 15, by złożyć odpowiedni wniosek.

Do dyspozycji przyszłych lokatorów będą 62 miejsca postojowe w garażu zamkniętym naziemnym oraz 20 dodatkowych (zewnętrznych) na terenie nieruchomości. Na poziomie pierwszej kondygnacji planowana jest budowa dziewięciu dużych tarasów. Wszystkie klatki schodowe – co  ważne zwłaszcza dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z małymi dziećmi ‒ wyposażone będą w windy. W trosce o środowisko oraz zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków na dachach zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Pierwsze prace polegające na wyburzeniach, koniecznych wycinkach  drzew kolidujących z inwestycją oraz przygotowaniu placu budowy rozpoczną się już w grudniu br. Prace budowalne ruszą wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2021 roku.

Umowę na wykonanie zadania w imieniu Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podpisały prezes spółki Wacława Bąk oraz wiceprezes Lucyna Pietrzyk, a z ramienia konsorcjum jego pełnomocnik Ryszard Stąpór. W akcie podpisania wziął udział również Marek Biernacki, kierownik działu technicznego TTBS.

Wiosną przyszłego roku Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie nabór wniosków o udział w projekcie „mieszkanie TM Plus”, w którym wybudowane zostaną kolejne dwa bloki. Przewidziany jest też generalny remont kamienicy przy ul. Barlickiego, która będzie sąsiadować z nowymi obiektami.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu