Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Murem za Owsiakiem. Happening na pl. Kościuszki w Tomaszowie (ZDJĘCIA)

Murem za Owsiakiem. Happening na pl. Kościuszki w Tomaszowie (ZDJĘCIA)
21 stycznia
12:48 2019

W niedzielę, 20 stycznia, na pl. Kościuszki odbył się happening, podczas którego tomaszowianie okazali swoje poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i  jej „dyrygenta” Jurka Owsiaka.

Przypomnijmy, że po tragedii, która rozegrała się 13 stycznia 2019r. podczas finału WOŚP w Gdańsku, gdy zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji. Przez cały tydzień do fundacji i Jurka Owsiaka płynęły wyrazy solidarności i prośby o jego powrót, a na niedziele w całej Polsce zapowiedziano wiece poparcia dla twórcy  WOŚP.

W sobotę, 19 stycznia, tuż po pogrzebie prezydenta Adamowicza, Jerzy Owsiak ogłosił, że wraca do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nadal będzie sprawował funkcję jej prezesa.

Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę, wracam do roboty, bierzemy się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej. Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji.

– powiedział Jerzy Owsiak.

 

W wielu miastach pozytywna informacja o powrocie Owsiaka nie spowodowała odwołania wieców poparcia. Również w Tomaszowie około 300 mieszkańców zebrało się na pl. Kościuszki by cieszyć się z decyzji „dyrygenta” WOŚP.

Bardzo, z całego serca, dziękuję Wszystkim, którzy, pomimo mrozu i wolnej niedzieli, przybyli na Plac Kościuszki, aby przekazać dobrą energię Jurkowi i Fundacji WOŚP. Tak jak planowaliśmy, były wpisy na plakatach i listy do Jurka, muzyka i balony, zdjęcia w ramce i zdjęcie rodzinne, herbatka i ciasto, ale też zapalony znicz i minuta pamięci dla śp. Pawła Adamowicza oraz zbiórka pieniędzy na tomaszowskie hospicjum … nie mogliśmy tylko zaplanować jednego: Waszej, tak licznej, obecności 🙂 300 przygotowanych balonów rozeszło się w mig i pewnie drugie tyle byłoby za mało – napisał na stronie wydarzenia Bogdan Smolarek

DZIĘKUJĘ Jurkowi, że nadal jest z nami i DZIĘKUJĘ Wam, że można na Was liczyć, nie tylko w dniu Finału, ale jak widać przez cały rok. Zebraliśmy 7 plakatów wpisów i podpisów, ponad 30 specjalnie napisanych listów. Jeżeli ktoś jeszcze będzie chciał przekazać osobiste słowa do Jurka lub wziął plakaty do wypełnienia, to czekamy na nie do wtorku. Można złożyć je w Cukierni „Mazurek” na pl. Kościuszki lub kontaktując się ze mną (601339789). Proszę o przesyłanie zdjęć, które po zapisaniu na pendrive, również przekażemy Jurkowi 🙂 Jeszcze raz wielkie dzięki. JESTEŚCIE WIELCY. Do zobaczenia na 28. Finale WOŚP w Tomaszowie Mazowieckim – dodaje Smolarek


Foto: Dariusz Kwapisiewicz

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange