Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Pożar sortowni na terenie dawnego Wistomu

Pożar sortowni na terenie dawnego Wistomu
31 sierpnia
13:43 2017

31 sierpnia około godziny 10.00, na placu sortowni przy ulicy Piaskowej w Tomaszowie Mazowieckim zauważono pożar odpadów wielkogabarytowych. Natychmiast powiadomiono odpowiednie służby, w wyniku czego do godziny 11.30 kilka zastępów pożarowych zabezpieczyło miejsce wystąpienia pożaru bezpośrednio na placu oraz poza ogrodzeniem sortowni.

W chwili obecnej jeden zastęp straży pożarnej zabezpiecza tlące się odpady – każdy element jest dogaszany oddzielnie, dzięki czemu ogranicza się możliwość samozapłonu czy rozszerzenia się pożaru od dołu.

W chwili zauważenia pożaru na placu znajdowało się 15 pracowników sortowni. Wszyscy oni są bezpieczni, nikomu nic się nie stało – mówi Marta Czerwińska z firmy ENERIS Ochrona Środowiska, właściciela sortowni

Nieznane są jeszcze przyczyny pożaru. Na placu umieszczone są jednak 2 kamery przemysłowe monitorujące cały obszar placu. Po ukończeniu akcji gaśniczej nagrany materiał zostanie sprawdzony i przekazany do odpowiednich służb w celu wyjaśnienia przyczyn pożaru.

Zdjęcia i film od Iwony


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu