Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rekordowe 151 tys. zł w Tomaszowie! 25. Finał WOŚP za nami.

Rekordowe 151 tys. zł w Tomaszowie! 25. Finał WOŚP za nami.
16 stycznia
10:12 2017

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W Tomaszowie udało się zebrać rekordową kwotę 151 tys. zł!

wosp_tomaszow_2017-(2)

Foto: Beata Dobrzyńska

W niedzielę, 15 stycznia od wczesnych godzin rannych na ulicach Tomaszowa kwestowało 300 wolontariuszy. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na sprzęt medyczny „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Do wielkiego grania z Jurkiem Owsiakiem włączyły się tomaszowskie morsy, które wykąpały się w lodowatej Pilicy, a także tomaszowscy krwiodawcy organizując zbiórkę krwi .

Koncert finałowy WOŚP rozpoczął się o godzinie 14 w Galerii Tomaszów. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły Blizna, Mr. Sebii, Hook i Ugly 10, a gwiazdą był Rafał Brzozowski.

wosp_tomaszow_2017-(1)

Foto: Beata Dobrzyńska

Podczas tomaszowskiego finału nie zabrakło również licytacji. Pod młotek poszły m.in. pióro prezydenta Marcina Witko, zdjęcia Jurka Owsiaka, karnet na sesję zdjęciową, rejs po Zalewie Sulejowskim (wylicytowana kwota -1000 zł) i okolicznościowe płytki Ceramiki Paradyż (jedna z nich osiągnęła kwotę 3000zł). W trakcie koncertu można było również kupić pokonkursowe “Kartki z aniołkiem” (z DOK-u) oraz ceramiczne serduszka z pracowni ceramiki MOK-u – (łączna uzyskana kwota – 1 340,12 zł.).

 

wosp_tomaszow_2017-(5)

Foto: Beata Dobrzyńska

Foto: Beata Dobrzyńska

Foto: Beata Dobrzyńska

 

wosp_tomaszow_2017-(6)

Foto: Beata Dobrzyńska

O godz. 20 podobnie jak w całej Polsce rozbłysło “Światełko do nieba”, a przedstawiciele tomaszowskiego sztabu na czele z ich szefem Bogdanem Smolarkiem pojechali do studia TVN by osobiście przekazać Jurkowi Owsiakowi zebraną kwotę ponad 151 tys zł.


 

Skomentuj

Archiwa

Secured By miniOrange