Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Szkolenie poligonowe kawalerii powietrznej

Szkolenie poligonowe kawalerii powietrznej
16 września
12:12 2016

W dniach od 12 do 16 września br. żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej wspólnie z żołnierzami Kanady z 1 batalionu, lekkiego pułku księżniczki Patrycji oraz Narodowych Sił Rezerwowych realizują szkolenie poligonowe w Drawsku Pomorskim.

25-brygada-tomaszow-1

Nacisk w czasie szkolenia położony jest głównie na zajęcia taktyczne oraz ogniowe. Swoje umiejętności strzeleckie doskonalą tutaj przede wszystkim obsługi moździerzy LM-60 i strzelcy wyborowi, którzy poprzez wytężony trening precyzyjniej wykonują swoje zadania ogniowe.

25-brygada-tomaszow-5

Kawalerzyści, również na bieżąco realizują zajęcia taktyczne, w ramach których wspólnie z żołnierzami kanadyjskimi oraz Narodowych Sił Rezerwowych doskonalą swoje umiejętności współdziałania z komponentem lotniczym z 1 i 7 dywizjonu lotniczego.
25-brygada-tomaszow-9

Szkolenie żołnierzy na śmigłowcach W-3W Sokół oraz Mi-17 realizowane jest poprzez naukę oraz doskonalenie wyboru miejsca, naprowadzania oraz desantowania w wybranym terenie różnymi sposobami, początkowo z przyziemienia następnie z wykorzystaniem grubej liny. Ten element szkolenia jest również ważny dla pilotów, którzy doskonalą swoje umiejętności pilotażowe m. in. w zakresie wykonania zawisu.

25-brygada-tomaszow-725-brygada-tomaszow-8W tym samym czasie realizowany jest kurs SERE B (poziom zaawansowany). Słowo SERE jest rozwinięciem pierwszych liter: Survival, Evasion, Resistance, Escape – przetrwanie, unikanie, opór oraz ucieczka. W kursie biorą udział żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej, a główny nacisk kładziony jest na przetrwanie.

 

Tekst: kpt. Tomasz Pierzak

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu