Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Szkolenie wodne personelu latającego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

Szkolenie wodne personelu latającego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
05 września
11:56 2016

Zgodnie z harmonogramem kursów personel latający z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej doskonali swoje umiejętności z technik ratowania i przeżycia w wodzie po przymusowym opuszczeniu lub wodowaniu statku powietrznego, który prowadzony jest w Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni.

2

W ostatnim szkoleniu które  prowadzone jest w kilku etapach i trwało pięć dni brali udział lotnicy 1 dywizjonu lotniczego.

Pierwszym elementem jest wykład teoretyczny prowadzony przez lekarza, następnie podział na dwie czteroosobowe grupy, każda pod opieką dwóch instruktorów. Szkolenie rozpoczyna się doskonaleniem pływania z zestawem ABC (maska, płetwy, fajka).

3

Następnie, lotnicy trenują wypięcie się z uprzęży spadochronu i  korzystanie z Lotniczego Aparatu Ucieczkowego. Jednym z etapów było praktyczne szkolenie z użycia rakietnic ratowniczych.

5

Szkolenie kończy symulacja katastrofy z użyciem specjalnej kabiny, która jest zatapiana w basenie. Aby zaliczyć ćwiczenie trzeba wypiąć się z pasów otworzyć drzwi i wypłynąć na powierzchnię. Symulacja jest realistyczna ponieważ można odtworzyć warunki atmosferyczne- wiatr, deszcz, oraz dzień i noc.

6

 

4

 

9Tekst: Robert Hadam

Zdjęcia: Michał Pfeifer


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu