Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Warszawska od Chopina do Szerokiej otwarta dla ruchu! (WIDEO)

Warszawska od Chopina do Szerokiej otwarta dla ruchu! (WIDEO)
04 sierpnia
16:36 2016

Od 4 sierpnia otwarty dla ruchu został odcinek ul. Warszawskiej od skrzyżowania ul. Szerokiej i ul. Grota Roweckiego do ronda przy ul. Chopina. Obecnie na tym odcinku trwają prace wykończeniowe i przygotowywana jest powierzchnia gruntu do obudowy roślinnej. W ramach przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 713 powstała nowa  jezdnia, chodniki i zatoki autobusowe. 

Zobacz przejazd wyremontowanym odcinkiem ul. Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

Zmiany tras MZK

Od czwartku 4 sierpnia, od godz. 9:00, w związku z zakończeniem prac na tym odcinku ul. Warszawskiej, przez tydzień będą obowiązywały zmiany tras MZK.

Zmiany dla przystanków:

Przywrócone dla ruchu przystanki przy Warszawskiej:

Warszawska – Szeroka (przy Netto), Warszawska – Cmentarna, Warszawska – Dzieci Polskich.

Dodatkowe przystanki tymczasowe: Chopina przy Warszawskiej (obustronnie),

Przystanki zawieszone: przy Kwiatowej (kościół) – obustronnie.

Zmiany tras autobusów dla:

– linie Nr: 2, 8, 9, 11 i 14

W kierunku Starzyc od centrum przejazd ulicą Warszawską, Dzieci Polskich, Milenijną (przejazd dla obu kierunków). Kursy do Dekoratora wykonywane będą ulicą Warszawską do ronda przy Chopina dalej przejazd Zawadzką do pętli. Dla kursów linii Nr 2, 8 i 9 od Starzyc wprowadza się opóźnienia odjazdów o 3 minuty, celem zachowania rozkładowych czasów odjazdów z przystanków po skróceniu trasy przejazdu. Opóźnienia odjazdów nie dotyczą kursów po godz.: 6:00, 14:00 i 22:00.

– linia Nr 13

W kierunku dworca od centrum przejazd ulicą Warszawską, Chopina (przejazd dla obu kierunków). Dla kursów od dworca wprowadza się opóźnienia odjazdów o 3 minuty celem zachowania rozkładowych czasów odjazdów z przystanków od centrum. Dodatkowe przystanki tymczasowe: Chopina przy Warszawskiej (obustronnie).

Linia Nocna – powrót na Warszawską z pominięciem dotychczasowego przejazdu ulicą Kwiatową.

Linie Nr: 1, 2G,3, 5, 6, 10,18, 19 i 22 – bez zmian tras

 

Od 10 lipca prace na kolejnym odcinku

 Zamknięcie ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Szerokiej do ul. Barlickiego planowane jest na 10 sierpnia br.  Objazd poprowadzony zostanie ul. Nowowiejską i ul. Głowackiego zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu.
Prace na innych odcinkach DW-713

Na ul. Mościckiego sfrezowana została nawierzchnia bitumiczna,  prowadzone są roboty związane z rozbiórką podbudowy z kostki kamiennej oraz  z wykonaniem kanalizacji deszczowej w okolicach skrzyżowania z ul. Browarną w kierunku św. Antoniego oraz od ul. św. Antoniego w kierunku P.O.W. Na ul. Mościckiego prowadzone są prace energetyczne.

Na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Włókienniczej wykonana została podbudowa bitumiczna, wykonywane są chodniki, wjazdy i zatoki parkingowe. W tym tygodniu układana będzie warstwa wiążąca, w przyszłym tygodniu układana będzie warstwa  ścieralna.

Na odcinku od ronda przy ul. Chopina do mostu na Czarnej wykonana została podbudowa bitumiczna na odcinku od ronda przy ul. Chopina do ul. Głównej. Ustawiono też krawężniki i  wykonano podbudowę z kruszywa w ul. Głównej. Wykonywane są roboty związane z układaniem chodników. W tym tygodniu  planowane jest podbudowy bitumicznej oraz warstwy wiążącej  w ul. Głównej i na odcinku od ul Głównej do mostu na Czarnej.

Na moście na Czarnej zabetonowany  został fundament pod przyczółek od strony ul. Ujezdzkiej. Wykonywane w tym  tygodniu jest zbrojenie i betonowanie I etapu przyczółka od strony Ujezdzkiej. W przyszłym tygodniu planowane jest wykonanie fundamentu pod przyczółek od strony centrum.


 

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu