Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wyremontują ulicę Piaskową

Wyremontują ulicę Piaskową
Listopad 02
10:06 2016

Zadanie inwestycyjne dotyczące rozbudowy ul. Piaskowej znalazło się na liście rankingowej ogłoszonej przez Wojewodę Łódzkiego i otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego w ramach ,,Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej – edycja 2017″.

W ramach inwestycji powstanie kanalizacja deszczowa i odwodnienie drogi wraz z wylotami do rzeki Czarnej, nowe ciągi piesze, nowa konstrukcja i nawierzchnia, wymienione zostaną również części oświetlenia ulicznego.

 Ta inwestycja to element mojego programu wyborczego, w którym zapowiadałem zrównoważony rozwój miasta. Za torami też jest Tomaszów Mazowiecki. Ta inwestycja powinna być już zrealizowana dawno temu. Od pierwszych dni kadencji, przystąpiliśmy do prac dot. tej ulicy. Najpierw projektowych, później staraliśmy się o dofinansowanie. Dziś już mamy pozytywną odpowiedź i możemy się cieszyć z kolejnej inwestycji- mówi prezydent Marcin Witko

Wartość kosztorysowa zadania to 4.688.470 zł. Wysokość dotacji zgodnie z założeniami konkursu nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych co stanowi w tym wypadku 2.053.096. Pozostała kwota to udział własny Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki. Udział własny jest dodatkowo dofinansowywany przez Powiat Tomaszowski w ramach zawartego porozumienia o wzajemnej pomocy finansowej obu samorządów. Dotacja z powiatu wynosi 1.047.087

 

UM w Tomaszowie Maz.

 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa