Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wyruszyli Rowerem do Normandii dla profilaktyki (WIDEO)

Maj 31
16:01 2019

W piątek, 31 maja, z Tomaszowa Mazowieckiego wyruszyła Sztafeta Rowerowa do Normandii. Sześciu kolarzy w osiem dni planuje pokonać dystans 2198 km.

Grupa wystartowała o godz. 8:30 sprzed Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Celem jest miasteczko Plumetot na północnym wybrzeżu Francji. To tam, 75 lat temu, podczas Lądowania w Normandii, było lotnisko, z którego korzystali polscy piloci, zabezpieczający z powietrza największą operację wojenną II wojny światowej. 9 czerwca w Plumetot odsłonięty zostanie pomnik poświęcony pamięci polskich lotników.

 

Otrzymaliśmy także dodatkowe zaproszenie na 8 czerwca. O 15.00 w Hermanvile-sur-mer odsłonięta będzie tablica poświęcona marynarzom ORP Dragon, który zatonął trafiony torpedą w trakcie wspierania Inwazji – mówi Jacek Stępnicki prezes fundacji NU-MED, uczestnik wyprawy

W obu uroczystościach wezmą udział członkowie Sztafety „Rowerem do Normandii dla profilaktyki”. Wyprawie towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i badania z zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej, ponieważ organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja NU-MED, działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim. Przebieg wyprawy relacjonowany będzie na stronie fundacjanumed.pl i na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjanumed/

 

Przed rokiem Fundacja przeprowadziła podobny projekt. Wówczas celem było Monte Cassino. Dystans 1920 km rowerzyści pokonali w siedem dni, a środki zebrane na profilaktykę trafiły na konto Fundacji NU-MED.

 


 

Skomentuj

Archiwa