Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zimowe szkolenie poligonowe 25bdow.

Zimowe szkolenie poligonowe 25bdow.
08 grudnia
10:46 2016

W dniach od 28 listopada do 9 grudnia br. na poligonie w Nowej Dębie kawalerzyści 25 batalionu dowodzenia realizowali szkolenie, w ramach którego doskonalili swoje umiejętności m. in. w zakresie zajęć ogniowych i taktycznych.

 

W pierwszym tygodniu pobytu na poligonie sprawdzenie przechodziła kompania saperów, której żołnierze w ramach ćwiczenia taktyczno – specjalnego realizowali szereg przedsięwzięć specjalistycznych. Wśród wykonywanych zadań było: wysadzanie pół minowych przez saperów oraz rozpoznanie przeprawy wodnej przez nurków.

W tym samym czasie, wraz z żołnierzami polskimi szkolili się również żołnierze kanadyjscy, wykonując wspólnie zadania ogniowe.

W drugim tygodniu kawalerzyści w dalszym ciągu doskonalili swoje umiejętności strzeleckie poprzez realizację strzelań sytuacyjnych oraz zajęć z kierowania ogniem.

W czasie jednych z zajęć zaplanowano sytuację, gdzie po symulowanym zrzucie, kawalerzyści musieli podjąć zasobnik towarowy ZT-100, po czym wykonać z nim bieg na dystansie ok. 3km., a następnie na zmęczeniu wykonać strzelanie sytuacyjne.

Duży nacisk położony został także na zajęcia taktyczne, w ramach których, doskonalono zespołowe umiejętności żołnierzy z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki.

Tekst: kpt. Tomasz Pierzak

Zdjęcia:  kpt. Tomasz Pierzak


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu