Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Groty Nagórzyckie czeka remont

Groty Nagórzyckie czeka remont
31 października
07:14 2019

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” przez kilka najbliższych miesięcy będzie niedostępna dla zwiedzających. Nadal jednak otwarty będzie budynek obsługi turystów, w którym funkcjonuje sklepik z pamiątkami oraz organizowane są wystawy czasowe.

Zamknięcie PTT „Groty Nagórzyckie” dla turystów związane jest z planowanym remontem drewnianej obudowy 160-metrowego chodnika, którym poruszają się zwiedzający. Obiekt został udostępniony w 2012 roku i od tego czasu przechodził jedynie doraźne naprawy. Ze względu na panujące w dawnej kopalni piasku kwarcowego warunki atmosferyczne, zwłaszcza dużą wilgotność powietrza, potrzebna jest kompleksowa wymiana drewnianych elementów, tak by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groty.

Wyłoniono już wykonawcę zadania, z którym umowa zostanie podpisana na początku listopada. Prace górnicze polegać będą na demontażu istniejącej obudowy górniczej podziemnej trasy turystycznej i montażu nowej obudowy, częściowo z materiału powierzonego przez zamawiającego. Planowane zakończenie robót to koniec kwietnia 2020 roku.

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Tomaszowa Mazowieckiego. W 2018 r. te unikatowe w kraju i niezwykle rzadkie w skali europejskiej wyrobiska zwiedziło 37 961 osób.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu