Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

III rodzinny rajd rowerowy im. rtm Witolda Pileckiego

III rodzinny rajd rowerowy im. rtm Witolda Pileckiego
28 kwietnia
19:47 2016

Młodzieżowy Dom Kultury, aby upamiętnić swojego patrona rotmistrza Witolda Pileckiego, organizuje już po raz trzeci rodzinny rajd rowerowy, którego trasa wiedzie z Tomaszowa przez Spałę do Konewki i z powrotem do Tomaszowa. Rajd odbędzie  się w niedzielę 08 maja, początek zaplanowany jest na godzinę 09.45 na Placu Kościuszki, a zakończenie około godziny 13.00 na przystani kajakowej MDK przy ulicy PCK 10.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwała będzie tomaszowska Policja.  Z kolei dzięki uprzejmości Centrum Sportowo- Turystycznego ROMSTOM uczestnicy rajdu będą mogli skorzystać z bezpłatnego, podstawowego serwisu rowerowego w siedzibie ROMSTOM-u przy ulicy Barlickiego 35 oraz bezpośrednio przed rajdem na płycie Placu Kościuszki.

 

– Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie. Celem rajdu jest nie tylko upamiętnienie Witolda Pileckiego,  ale także integracja mieszkańców miasta i powiatu tomaszowskiego. Dzięki finansowemu wsparciu Starosty Powiatu Tomaszowskiego na aktywnych uczestników rajdu będą czekały okolicznościowe koszulki z wizerunkiem rotmistrza, a także przekazane przez IPN biało- czerwone odblaski oraz książeczki z biografią jednego z niezłomnych  żołnierzy Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Planujemy je rozdać przy bunkrach na Konewce, które również będzie można zwiedzić.  Z kolei na zakończenie rajdu na nadpilicznych terenach przy przystani kajakowej czekał będzie ciepły poczęstunek– mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek i prosi, aby uczestnicy rajdu, którzy w ubiegłym roku otrzymali koszulki, założyli je 8 maja.

Rajdowi towarzyszył będzie również quiz wiedzy o Żołnierzach Wyklętych z nagrodami książkowymi.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu