Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Spacery po Tomaszowie – odkrywaliśmy historię placu Kościuszki

Spacery po Tomaszowie – odkrywaliśmy historię placu Kościuszki
22 czerwca
10:39 2022

Około 30 osób w sobotę, 18 czerwca wzięło udział w pierwszym z cyklu spacerze po Tomaszowie. Po najciekawszych miejscach i obiektach placu Tadeusza Kościuszki i okolic oprowadzał ich Marian Fronczkowski – regionalista, autor wielu opracowań, takich jak np. „Historia zabudowy najstarszych ulic Tomaszowa Mazowieckiego. Ulice – domy – mieszkańcy”. Na zakończenie na wszystkich czekała niespodzianka.

Spacerowicze poznali m.in. historie i ciekawostki dotyczące dawnego rynku św. Józefa, pomnika Tadeusza Kościuszki, kamienicy Choromańskich, w której mieścił się pierwszy w mieście ratusz, dawnych jatek, kościoła św. Trójcy, kamienicy rodziny Knothe i wielu innych budynków znajdujących się w centrum miasta. Na zakończenie na wszystkich czekała niespodzianka – słodki poczęstunek ufundowany przez Annę i Cezarego Dębców, właścicieli sklepów Deko Smaku. Przy owocowych babeczkach i kawie był czas na odpoczynek, pytania i dodatkowe rozmowy o historii Tomaszowa. W ramach podziękowania za odkrywanie przed uczestnikami spaceru niezwykle ciekawych dziejów Tomaszowa Mazowieckiego pan Marian Fronczkowski otrzymał od organizatorów wydarzenia upominek oraz pamiątkową ceramiczną kamieniczkę wykonaną w pracowni Miejskiego Centrum Kultury.

„Spacery po Tomaszowie” to najnowszy projekt przygotowany i pilotowany przez pracowników Informacji Turystycznej funkcjonującej w strukturach MCK. W najbliższym czasie planowane są kolejne wydarzenia. Informacje o nich będzie można znaleźć na stronie internetowej www.mck-tm.pl oraz na fanpage’u MCK na Facebooku.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu