Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wakacje z gminie Ujazd!

13 lipca
21:24 2020

LAS-MAGEDON – wakacje jakich jeszcze nie było w gminie Ujazd. Przez 2 miesiące Instruktorzy GOK poprowadzą zajęcia survivalowe dla dzieci z terenu gminy.

Dzieci z sołectw Osiedle Niewiadów i Niewiadów Kolonia jako pierwsze zainaugurowały zajęcia. Już pierwszego dnia zaplanowano moc wrażeń. Integracja grupy, zapoznanie się z tygodniowym rozkładem dnia, wymyślanie nazw dla grup. Następnie wraz z Panem Łukaszem Wagnerem z Mikrokosmosu w Ujeździe udaliśmy się do lasu na wyjątkową leśną lekcję. Najważniejszym punktem w ciągu całodniowych zajęć było sprzątanie lasu. Udało nam się zebrać około 10 dużych worków śmieci.

Drugi dzień spędziliśmy bardzo intensywnie. Dzięki Geniusz.Kreatywna Edukacja z Tomaszowa Maz. dowiedzieliśmy się jak na różne sposoby rozpalić ogień , poznaliśmy techniki Bushcraftu, lepiliśmy z gliny oraz graliśmy w grę Wikingów. W środę udaliśmy się na wycieczkę do Forest Escape w Pabianicach. Podzieleni na 3 grupy weszliśmy do lasu, w którym czekały na nas mroczne zagadki. Po odgadnięciu wszystkich mogliśmy bezpiecznie wydostać się z leśnych zakamarków.Dzień 4 to prace leśne. Stworzyliśmy leśną ścieżkę sensoryczną, zbudowaliśmy szałas oraz ćwiczyliśmy pierwszą pomoc ze strażakami z OSP UJAZD.

Ostatni dzień tygodniowych zajęć zakończył się ruchowymi zabawami, kolacją przy ognisku oraz nocowaniem w namiotach.

W kolejnym tygodniu widzimy się z dziećmi z sołectw Skrzynki, Przesiadłów, Tobiasze.

Do zobaczenia!

Szczegóły i zapisy na stronie GOK Ujazd http://www.gok.ujazd.com.pl/Post/Details/12/las-magedon


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa