Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Lato w teatrze w Ujeździe

Lato w teatrze w Ujeździe
11 lipca
09:33 2016

Od dzisiaj (11 lipca) w GOK-u w Ujeździe rozpoczynają się warsztaty artystyczne Lato w teatrze. Warsztaty będą odbywały się przez dwa tygodnie i weźmie w nich udział 40 uczestników.

 

Dzieci i młodzież wyobrażą sobie, że jest rok 2256, a na terenie gminy Ujazd rozpoczyna działalność Regionalne Biuro Odnajdywania Wspomnień. Uczestnicy wcielą się w łowców wspomnień i będą pracować w powołanej na dwa tygodnie firmie w działach rekonstrukcji przestrzeni, ruchu, dźwięku i analitycznym. Stworzą artystyczne wizje na temat życia mieszkańców gminy z przeszłości, konfrontując je z futurystyczną rzeczywistością. Finałem warsztatów będą dwa pokazy spektakli 22 i 23 lipca.

 

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

 

Foto: Błażej Wojciechowski


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu