Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY! Dbajmy o bezpieczeństwo dzieci

24 października
13:46 2014

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci… najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki, czy buta może zapobiec tragedii!

Akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny” prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie propagować i uświadamiać, jak ważne jest noszenie przez dzieci odblaskowych elementów garderoby.

To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach! Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór!

 

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście! To rozsądna

konieczność.

 

Kampanię wspierają znane twarze, takie jak: Karolina Malinowska, Omenaa Mensah, Artur

Chamski, Paulina Holtz, a także dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie, które

uważają, że odblaski i bezpieczeństwo są COOL!

 

www.bezpiecznybowidoczny.org
www.facebook.com/bezpiecznybowidoczny

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa