Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nie niszczysz dokumentów? Możesz mieć kłopoty

Nie niszczysz dokumentów? Możesz mieć kłopoty
28 września
09:06 2015

Tylko 30% z nas wykorzystuje niszczarki do pozbycia się ważnych dokumentów. Reszta wyrzuca je po prostu do śmietnika. Znalezione w kontenerze ksero dowodu osobistego, akt notarialny nieruchomości czy pismo zawierające dane finansowe firmy stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

 

W ramach akcji „Nie daj się okraść. Chroń swoją tożsamość” przeszukano miejskie sortownie śmieci. Wśród 5 t papierowych odpadów znaleziono akty notarialne nieruchomości, źle wypełnione PIT-y, ksera dowodów osobistych, faktury, dokumenty zawierające dane chorobowe pacjentów oraz pisma, na których znajdowały się ważne informacje dotyczące firm, takie jak sprawozdania finansowe i dane kadrowe.

„Pamiętajmy, że powszechna segregacja odpadów na suche i mokre ułatwia wyszukanie w kontenerze czystych i czytelnych dokumentów. Darcie ich przed wyrzuceniem do śmieci nie zabezpieczy nas przed złodziejami. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup niszczarki. Potencjalny złodziej nie wyczyta niczego z posiekanego pisma” – mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Świgost z firmy Fellowes.

Ochrona danych osobowych jest szczególnie ważna w przypadku firmy. Osobie odpowiedzialnej za administrowanie tymi danymi, która dopuściła do ich wycieku z zakładu pracy, grozi do dwóch lat więzienia.

 

infowire.pl


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa