Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Płatne parkowanie w pytaniach i odpowiedziach. Jak obsługiwać parkomat?

Płatne parkowanie w pytaniach i odpowiedziach. Jak obsługiwać parkomat?
21 października
13:54 2013

Od 21 października 2013 roku w Tomaszowie Mazowieckim obowiązuje płatne parkowanie w wyznaczonych strefach centrum miasta.

Pierwszy dzień obowiązywania opłat wywołał niemałe zamieszenie, a obsługa parkometrów nie dla wszystkich była na tyle prosta, aby bez problemów przebrnąć przez instrukcję dokonywania zapłaty za postój.

W materiale wideo przedstawiliśmy obsługę parkometru i przybliżyliśmy sposoby płatności za parking.
Przedstawiciel Urzędu Miasta odpowiada również na wasze pytania, które przesyłaliście do naszej redakcji, a związane z wprowadzeniem stref płatnego parkowania w naszym mieście.

 

Płatne parkowanie obowiązuje w dni robocze od godziny 9:00 do 18:00, zaś płatności dokonamy w 69 parkomatach rozmieszczonych w SPP, poprzez telefon komórkowy, lub zakupując abonament w biurze administratora przy ul.Św. Antoniego 28.
Przypomnijmy, że na razie kierowcy będą traktowani ulgowo i przez dwa tygodnie (do 4 listopada 2013r.) nie będą naliczane kary za nieopłacenie biletu parkingowego.

strefa-platnego-parkowania

 

Stawki opłat:
– 1 pół godziny 1.0 zł
– 1 godzina 2.0 zł
– 2 godzina 2.40 zł
– 3 godzina 2.80 zł
– 4 godzina i kolejna godzina – 2.0 zł
– za dzienny postój w godzinach funkcjonowania Strefy – 15 zł.

Opłaty abonamentowe miesięczne:
– dla mieszkańców zameldowanych na pobyt stały lub czasowy w SPP, radnych miejskich i powiatowych, Prezydenta Miasta i jego Zastępców, Starosty Tomaszowskiego oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego – 20 zł
– dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w obszarze SPP – 120 zł.

Opłaty abonamentowe roczne dla podmiotów jw. – odpowiednio 120 zł i 900 zł.

Opłata za zastrzeżone miejsce postojowe / kopertę / – 500 zł miesięcznie.

Opłata zerowa dla:
– pojazdów należących do osób niepełnosprawnych lub przewożących osoby niepełnosprawne, posiadających kartę parkingową, parkujących wyłącznie w miejscach wyznaczonych i oznakowanych stosownymi znakami
– autobusów i pojazdów wykonujących odpłatny przewóz osób na liniach regularnych oraz taksówek osobowych parkujących w miejscach specjalnie wyznaczonych i oznakowanych
– motocykli i motorowerów
– trwale oznakowanych pojazdów Straży Miejskiej, pogotowia wodno – kanalizacyjnego, pogotowia gazowego, pogotowia energetycznego, Urzędu Miasta i jego jednostek organizacyjnych, Starostwa Powiatowego i jego jednostek organizacyjnych.

Opłata dodatkowa za niewniesienie opłaty za parkowanie pojazdu w SPP – 50 zł.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu