Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

25. Brygada: Przekazanie obowiązków Dowódcy 7 dywizjonu lotniczego

25. Brygada: Przekazanie obowiązków Dowódcy 7 dywizjonu lotniczego
14 marca
14:48 2015

Dobre dowodzenie, to zdolność i umiejętność skupiania wokół siebie wartościowych ludzi dla osiągnięcia wspólnego celu – życzę Ci abyś otaczał się takimi ludźmi…Pozostawiam doskonale wyszkoloną kadrę, doświadczonych żołnierzy godnych zaufania, wartościowych i bogatych duchem ludzi…” Takimi słowami zwrócił się do podpułkownika pilota Jacka Wajdy zdający obowiązki Dowódcy 7 dywizjonu podpułkownik pilot Zbigniew Mitura.

13.03.2015_T.P._Pożegnanie ppłk J.Wajda_17

W piątek, 13 marca 2015r., na terenie kompleksu koszarowego 7 dywizjonu lotniczego w Nowym Gliniku odbył się uroczysty Apel z okazji przekazania obowiązków Dowódcy 7 dywizjonu lotniczego.

13.03.2015_T.P._Pożegnanie ppłk J.Wajda_9

Uroczystość poprzedzona była pożegnaniem ppłk Wajdy na Sali Tradycji w Dowództwie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie dotychczas pełnił służbę na stanowisku Szefa Szkolenia Lotniczego 25 BKPow.

Na uroczystość zaproszono przedstawicieli samorządów powiatu i miasta Tomaszowa Mazowieckiego, oficjalne delegacje i przedstawicieli gmin, organizacje pozarządowe, przyjaciół i sympatyków wojska oraz Dowództwo i Sztab 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Meldunek o gotowości pododdziałów 7 dywizjonu lotniczego Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikowi doktorowi Stanisławowi Kaczyńskiemu złożył Dowódca uroczystości – major Marek Szymczyk

13.03.2015_T.P._Pożegnanie ppłk J.Wajda_12

Po odczytaniu Rozkazu Personalnego o zwolnieniu ze stanowiska Dowódcy 7 dlot. ppłk pilota Zbigniewa Mitury i wyznaczeniu na stanowisko nowego Dowódcy ppłk pilota Jacka Wajdy w obecności zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków wraz z przekazaniem sztandaru 7 dywizjonu lotniczego. Następnie, wysłuchano przemówień i podziękowań przygotowanych specjalnie na tę okoliczność.

13.03.2015_T.P._Pożegnanie ppłk J.Wajda_11

Przekazałem je z dumą, satysfakcją, poczuciem spełnienia i dobrze wykonanej pracy…Służba w 7 dywizjonie lotniczym była zaszczytnym obowiązkiem. Każdy dzień był wspaniałym doświadczeniem na drodze do tworzenia idealnego jutra…” stwierdził w swoim wystąpieniu ppłk Mitura.

13.03.2015_T.P._Pożegnanie ppłk J.Wajda_4

Ostatnim elementem Apelu było wspólne zdjęcie, natomiast oprawę muzyczną podczas ceremoniału przekazania obowiązków zapewniła Orkiestra Wojska Polskiego.

Meldunek o zakończeniu uroczystości zakończył oficjalną część spotkania.

13.03.2015_T.P._Pożegnanie ppłk J.Wajda_7

Tekst: ppor. Nina Kaczmarek

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu