Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Od 14 maja zamkną ulicę św. Antoniego. Szczegóły objazdów i zmiany w kursowaniu MZK

Od 14 maja zamkną ulicę św. Antoniego. Szczegóły objazdów i zmiany w kursowaniu MZK
13 maja
19:48 2014

14 maja 2014 r. przewidywane jest rozpoczęcie robót w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulicy św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim na odcinku od ulicy Mościckiego do ulicy Granicznej”.

 Zadanie to realizowane będzie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych  Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

swietegoantoniegotomaszow

W ramach planowanej inwestycji przebudowie ulegnie jezdnia oraz dwa skrzyżowania z ulicami: Seweryna/Żwirki i Wigury oraz z ulicą Szkolną. Nowe nawierzchnie uzyskają także wszystkie ciągi piesze i rowerowe. Przebudowane zostaną stanowiska postojowe zlokalizowane w ciągu ulicy oraz zatoki autobusowe. Częściowej przebudowie ulegnie również oświetlenie uliczne.

Na całym odcinku wprowadzone zostaną rozwiązania techniczne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez uspokojenie ruchu.

Roboty drogowe prowadzone będą w dwóch etapach:

Etap pierwszy – obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicą Mościckiego do skrzyżowania z ulicami Seweryna/Żwirki i Wigury. Realizacja zadania na tym odcinku prowadzona będzie w okresie od 14 maja do 10 lipca 2014 r.

Etap drugi – obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicami Seweryna/Żwirki i Wigury do wlotu na rondo Tomaszowskich Olimpijczyków. Termin realizacji – od 10 lipca do 31 sierpnia 2014 r.

Na zamkniętym odcinku św. Antoniego nie będą obsługiwane przystanki i wyznaczone zostają objazdy dla linii Nr: 1, 2, 2G, 8, 10, 22 i N, bez zmiany godzin rozkładowych.

Obowiązujące na czas remontu św. Antoniego trasy objazdów:

Linia Nr 1

Kursy odbywać się będą od dworca do Nowowiejskiej bez zmian dalej przejazd ulicami: GŁOWACKIEGO –św. Antoniego i dalej stałą trasą. Trasa objazdu obowiązuje obustronnie. Dodatkowy przystanek ul. B. Głowackiego przy domu dziecka i naprzeciw, obowiązuje tylko dla linii Nr 1.

 

linia1po

 

 

Linia Nr 8 i 10

Kursy z Starzyc do Warszawskiej b/z dalej przejazd – MOŚCICKIEGO – GŁOWACKIEGO – św. Antoniego, dalej stałą trasą. Po trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki. Trasa objazdu obowiązuje obustronnie.

Kursy z Brzustówki po przejechaniu objazdu będą opóźnione o ok. 3 minuty w stosunku do stałego czasu rozkładowego.

 

linia8po

Linia 2 i 2G

Zmiana tylko dla kursów od centrum miasta do Nagórzyc dotychczas odbywanych z przystanku św. Antoniego/Sanepid, (trasa od Borek b/z).

Nowy objazd dla linii Nr 2i 2G ulicami: Warszawska- PL. KOŚCIUSZKI – ZGORZELICKA – LEWA – ROLNA – JANA PAWŁA II – dalej stała trasą Jana Pawła II. Po trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

linia2nowa

 

Linia Nr 22

Na czas objazdu przejazd do Mazowieckiej b/z dalej przejazd: św. Antoniego (bez przejazdu ulicami: B. Głowackiego –Mościckiego – św. Antoniego) Graniczna, Jana Pawła II, Zielona, Legionów, Piłsudskiego, Piekarska, Warszawska.

 

linia22po

 

Linia Nr N

Dla kierunku z Starzyc: do Granicznej b/z  skręcamy w prawo w ŚW. ANTONIEGO  przejazd przez B. Głowackiego, Mościckiego (nie obsługiwane przystanki na ul. św. Antoniego)

Dla kierunku z św. Antoniego przejazd do Ronda Olimpijczyków skręcamy w Graniczną (pominięty przejazd: Głowackiego św. Antoniego, Mościckiego), dalej b/z.

Przewidywane zakończenie remontu ulicy św. Antoniego – 31 sierpnia 2014r.

Źródło MZK Tomaszów Maz., Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu