Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

AdBlue, paliwa naftowe i gaz: już wkrótce zatankujesz na stacji w MZK

AdBlue, paliwa naftowe i gaz: już wkrótce zatankujesz na stacji w MZK
29 września
11:59 2020

Trwa budowa ogólnodostępnej stacji paliw na terenie zajezdni MZK przy ul. Warszawskiej. Wybudowano już wiatę naddystrybutorową o konstrukcji stalowej oraz wbudowano trzy zbiorniki podziemne wraz z instalacjami na AdBlue i na paliwa naftowe. Zamontowano także zbiornik gazu płynnego LPG.

W ramach prac ogólnobudowlanych i ziemnych ukończono podbudowę pod plac manewrowy z kostki brukowej, rozpoczęto dalsze prace brukarskie, a także uzbrojono i przygotowano konstrukcję pod płytę tankowania. Na terenie stacji stanął  budynek w stanie surowym zamkniętym, w którym aktualnie trwają prace przy instalacjach wewnętrznych i przy pracach wykończeniowych. Na budowie prowadzone są prace przy wykonaniu podłączeń do istniejącej kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz zewnętrznych instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Na zakończenie inwestycji powstanie nowoczesna, w pełni samoobsługowa, sześciostanowiskowa stacja z szeroką gamą paliw oraz  punkt, w którym będzie można zaopatrzyć się w drobne artykuły motoryzacyjne. Za zatankowane paliwo będzie można zapłacić gotówkowo i bezgotówkowo w tankomacie, bez konieczności stania w kolejce otrzymać paragon lub fakturę. Na stacji znajdzie się również miejsce na toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. 

W trosce o środowisko i w celu obniżenia kosztów eksploatacyjnych stacja paliw zostanie wyposażona w instalację fotowoltaiczną, zaś sami mieszkańcy naszego miasta będą mogli liczyć na zniżki w ramach Karty Tomaszowianina.  


Źródło UM w Tomaszowie Maz./ Foto: Dariusz Kwapisiewicz 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa