Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

NIE BIJ MNIE, KOCHAJ MNIE. Zaangażuj się w akcję przeciwko przemocy wobec dzieci.

NIE BIJ MNIE, KOCHAJ MNIE. Zaangażuj się w akcję przeciwko przemocy wobec dzieci.
11 kwietnia
18:13 2014

„Nie bij mnie, kochaj mnie” to hasło „Akcji Miś” zainicjowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Według statystyk policji w ubiegłym roku 19 172 małoletnich padło ofiarą przestępstw w rodzinie. To jedno z najtrudniejszych do udowodnienia przestępstw, większość z nich dzieje się w zaciszu domów, rodzina jest zastraszana przez oprawcę, a sąsiedzi najczęściej “nic nie słyszą”.

Historia Misia: „Nie bij mnie – kochaj mnie!” odbędzie się 16 kwietnia 2014 roku, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, kiedy nadchodzi czas rodzinnych spotkań, chcemy ponownie zwrócić uwagę narodu na temat przemocy w rodzinie. Na szczęście w ostatnim czasie, przynajmniej medialnie, nie jesteśmy informowani o tragediach w związku z agresją skierowaną do dzieci. Nie oznacza to jednak, że problem nagle przestał istnieć. Jeżeli coś w tej sprawie się poprawiło, to chcemy naszą akcją, Historią Misia, przypomnieć ludziom o tych najprostszych zasadach współistnienia.

W grudniu 2013 roku po raz pierwszy pluszaki czekały na przechodniów na przystankach, ulicach, parkach w Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu i Zduńskiej Woli. Nie były to jednak zwykłe misie – każdy z nich ma swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień.

AKCJA „MIŚ” PRZEPROWADZONA BĘDZIE RÓWNIEŻ W NASZYM MIEŚCIE.

Od kilku tygodni na terenie Tomaszowa trwa zbiórka pluszowych zabawek.

Zbiera je Katarzyna Gerszberg, pomagają tomaszowscy harcerze.

Można je również zostawić w placówce Ośrodka Kultury Tkacz przy ulicy Niebrowskiej 50.

W najbliższy wtorek, 15 kwietnia woluntariusze symbolicznie zabandażują, doczepią karteczkę – fiszkę z hasłem akcji. Dzień później pluszaki pojawią się w różnych częściach naszego miasta, by zwrócić uwagę tomaszowian na przemoc wobec dzieci.

Jeśli to czytasz, to znak, że nie jesteś obojętny. Pomóż dzieciom!

Twoja stara zabawka może nakłonić kogoś do działania i reagowania, gdy najmłodszym dzieje się krzywda.

 

 

Więcej: http://www.historiamisia.pl/

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu