Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Centrum Onkologii Nu-Med zaczyna leczenie z kontraktem NFZ!

Centrum Onkologii Nu-Med zaczyna leczenie z kontraktem NFZ!
Lipiec 23
14:11 2015

Jesteśmy gotowi na przyjmowanie pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – poinformowała na konferencji prasowej Joanna Połowinczak-Przybyłek, ordynator Oddziału Chemioterapii w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki.

centrum-oknologii-mumed2

Zgodnie z umową z NFZ, placówka rozpocznie leczenie w ramach kontraktu 1 sierpnia w zakresie chemioterapii, a 1 września w zakresie radioterapii. Kontrakt obowiązywał będzie do końca czerwca 2016 roku, przy czym finansowanie określone jest do końca bieżącego roku kalendarzowego. Na chemioterapię wartość kontraktu to 640 tys, zł, na radioterapię 1 mln 666 tys. 664 zł, na onkologię kliniczną 625 tys. zł.

Przygotowywanie dokumentacji do wniosków kontraktowych to żmudna praca, najważniejsze, że zakończona sukcesem – podkreśla Monika Wiśniewska dyrektor ds. administracyjnych.

W tym sukcesie duża zasługa i tych, którzy wspierali placówkę w czasie kontraktowania. Ponad 7 tysięcy osób podpisało Petycję do NFZ ws. kontraktu. O kontrakt do władz NFZ występowały samorządy: Starosta Tomaszowski, Rada Powiatu Tomaszowskiego, Wójt i Rada Gminy Inowłódz, Wójt Gminy Żelechlinek, Wójt i Rada Gminy Rokiciny, Rada Powiatu Opoczyńskiego, Wójt i Rada Gminy Rzeczyca, Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej, Wójt i Rada Gminy Poświętne, Wójt Gminy Będków. Dużego wsparcia udzieliły tomaszowskie Amazonki, pomagały także Amazonki z Piotrkowa. Podpisy zbierane były także w tomaszowskich parafiach oraz poradniach POZ.

Kontrakt z NFZ otwiera nam drogę do współpracy z innymi placówkami medycznymi, które leczą chorych na nowotwory w ramach kontraktu z NFZ – zauważa Paweł Paczkowski dyrektor Szpitala. Przedstawiciele placówki prowadzą już działania zachęcające do współpracy m.in. lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Działalność medyczną placówki wspierają działania akcyjne. Po akcji badań mammografem oraz oddawania krwi, NU-MED CDiTO zapowiada kolejne działania profilaktyczne, jak i akcje promujące zdrowy styl życia. 1 sierpnia placówka organizuje warsztaty kosmetyczne dla kobiet leczonych onkologicznie. Natomiast 6 września, tworzona właśnie Drużyna NU-MED, stanie na stracie Biegu im. Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W składzie drużyny będą przedstawiciele trzech ośrodków Grupy NU-MED: z Tomaszowa, Elbląga i Katowic.


Zobacz również

Skomentuj

Archiwa