Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowskie Centrum Onkologii pomaga nie tylko chorym na raka

Tomaszowskie Centrum Onkologii pomaga nie tylko chorym na raka
14 stycznia
18:27 2016

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim wsparło pogorzelców z gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowskim. Centrum onkologii przekazało darowiznę, za którą zakupiono stół i krzesła oraz oświetlenie do kuchni.

centrum_onkologii_tomaszow-0003

Do pożaru doszło w połowie marca ubiegłego roku. Bez dachu nad głową zostało pięć osób, w tym dwoje dzieci w wieku szkolnym. Rodzina w pożarze straciła nie tylko dom, ale też całe jego wyposażenie. Władze gminy pod kierunkiem wójta Marka Kaźmierczyka zaapelowały o pomoc. Gmina tymczasowo umieściła rodzinę w gminnym budynku, jednocześnie zdecydowano o wyremontowaniu domu w Roszkowej Woli.

Koszty remontu poniósł samorząd wsparty przez darczyńców. Święta Bożego Narodzenia rodzina obchodziła już w nowym miejscu.

centrum_onkologii_tomaszow-0001

Nieszczęście, które dotknęło rodzinę z Rzeczycy, poruszyło m.in. pracowników NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Lecząca nowotwory placówka medyczna pomaga nie tylko w kwestiach leczenia, ale także na szerszym polu. Przypomnijmy, że oprócz wsparcia dla pogorzelców z Rzeczycy, pracownicy ośrodka włączyli się w „Szlachetną Paczkę”, gromadząc dary o wartości półtora tysiąca złotych.

NU-MED pomógł też schronisku dla bezdomnych zwierząt, ostatnio w ośrodku zbierano datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Motto tomaszowskiego ośrodka to: „Bo jesteśmy po to by pomagać”.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu