Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dni Tomaszowa 2017 (MEGA GALERIA ZDJĘĆ i WIDEO)

27 czerwca
12:04 2017

Tysiące tomaszowian bawiło się na pl. Kościuszki i tomaszowskich Błoniach podczas Dni Tomaszowa 2017,  które odbyły się w dniach 23, 24 i 25 czerwca. W trakcie święta miasta wystąpili m.in.:  Kamil Bednarek, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Piękni i Młodzi, Majka Jeżowska, Don Wasyl i Daniele Stefani.


PIĄTEK – 23 czerwca

W piątek (23 czerwca) w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczyste obchody święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, w których obok żołnierzy brygady uczestniczyli również uczniowie klas mundurowych, żołnierze armii sojuszniczych: Stanów Zjednoczonych, Kanady i Mołdawii, oraz Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

« z 4 »

 

Po oficjalnych obchodach żołnierskiego święta, wieczorem na pl. Kościuszki tomaszowianie wysłuchali koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, El Fuego, Mateusza Włodarczyka i zespołu Blue Haze.

Dni Tomaszowa 2017

« z 2 »

SOBOTA – 24 czerwca (plac Kościuszki / Błonia)

W sobotę 24 czerwca dla najmłodszych tomaszowian, Miejskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały na pl. Kościuszki strefę dla dzieci. Tłumy zgromadził natomiast koncert Don Wasyla i cygańskich gwiazd. Tego dnia, w centrum miasta wystąpili również lokali artyści i Daniele Stefani z zespołem.

« z 2 »

 

Przed godz. 19, w kierunku tomaszowskich Błoni ruszyła parada uliczna w której zaprezentowały się stowarzyszenia i kluby działające na terenie miasta. Zmotoryzowana część parady, która przejechała ulicami Tomaszowa na błonia prowadzona była przez prezydenta Marcina Witko.

W Paradzie Ulicznej wzięli udział: Policja, Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej, Stowarzyszenie Amatorów Plastyków, Klub Seniora 50+, Tomaszowskie Stowarzyszenie AMAZONEK,  Fundacja „N.S.J. Rodzina”, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, Klub Sportowy AMBER , Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem „ISKIERKA”, Fundacja Hipoterapia „Mogę Więcej”, Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Spółdzielnia Socjalna ARKAN GREEN, ZHP HUFIEC TOMASZÓW, Klub Sportowy Lechia, Prezydent Marcin Witko, IUKS „Dziewiątka” i KS PILICA, Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”, Automobilklub Tomaszowski, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oddział Miejsko Powiatowy,  Jednostka Strzelecka 1002 ZS „Strzelec”, „WESOŁY AUTOBUS MZK”: Terenowy Ośrodek Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego Niesłyszących (PZG), Klub Seniora „SŁONECZNA JEDYNKA”, Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”, Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej, OSP Ludwików, OSP Białobrzegi, Klasa Pożarnicza ZSP Nr 3, Fundacja Poranek.

Dni Tomaszowa parada uliczna

« z 2 »

 

O 19:30 na tomaszowskich Błoniach rozpoczęły się Konfrontacje Muzyczne o nagrodę prezydenta Marcina Witko. Zespół Vermis zwyciężył w tym konkursie Jury przyznało drugie miejsce grupie NOISE, a trzecią pozycję Wiktorii Macioszek. Nagrodę publiczności wywalczył Bartłomiej Zerkowski. Do konfrontacji stanęli również : El Fuego, The Muddlers, Piotr Iwanicki i Bluestones.

Do udziału w konkursie mogli się zgłaszać wokaliści, zespoły wokalno-instrumentalne, grupy muzyczne nieformalne z województwa łódzkiego. W tym roku pierwsze trzy nagrody przyzna jury. W puli nagród konkursu było 6 tys. złotych.

Vermis

Konfrontacje Muzyczne wygrała grupa Vermis

« z 2 »

 

Gwiazdą sobotniego wieczoru na Błoniach był Andrzej Piaseczny


Niedziela – 25 czerwca ( Błonia)

Na finał Dni Tomaszowa 2017, na tomaszowskich błoniach mogliśmy zobaczyć koncerty Majki Jeżowskiej, Pięknych i Młodych, Natalii Kukulskiej oraz niesamowicie energetyczny występ Kamila Bednarka. Na błoniach bawiły się tłumy tomaszowian i z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.

Majka Jeżowska

 

Piękni i Młodzi

 

Natalia Kukulska

 

Kamil Bednarek

 

Kamil Bednarek w Tomaszowie Mazowieckim

Tuż po zakończeniu koncertu Kamila Bednarka w niebo wystrzeliły efektowne fajerwerki. 

FOTO: Dariusz Kwapisiewicz /// BRANDmedia

Źródło: Materiały własne / UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu