Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dobry Chmiel i Aga Dębowska w teledysku prosto znad Zalewu Sulejowskiego

15 września
19:42 2020

Dobry Chmiel – Rafał Chmielewski rodowity tomaszowianin, były łyżwiarz Klubu Sportowego „Pilica”. Jednym ze swoich utworów promował Arenę Lodową w Tomaszowie Mazowieckim. Teraz promuje swoja debiutancką płytę „Dekompresja”.

 

Teledysk do utworu „Dobrze” z gościnnym udziałem Agi Dębowskiej tomaszowianki znanej między innymi z programu The Voice of Poland,  nakręcono nad Zalewem Sulejowskim w porcie jachtowym „Maruś” i Karolinowie.

 

Singiel „Dobrze” promujący pierwszą część albumu nagrałem z gościnnym udziałem Agi Dębowskiej, która ozdabia ten utwór wyjątkowo przyjemnym głosem. W utworze wspominam dobre chwile z wakacyjnych tripów, ale poruszam też sprawy bardziej przyziemne – mówi Dobry Chmiel

 

Utwór „Dobrze”  znajduje się na debiutanckim dwupłytowym albumie tomaszowskiego rapera ”Dekompresja”.

 

Podczas pisania tekstów na płytę kluczowe było przejście dekompresji. Zatrzymanie się na odpowiedni czas, żeby pozbyć się zbędnych i niesamowicie szkodliwych cząsteczek z organizmu. Podczas klasycznego nurkowania jest to azot, a w moim życiu złość, napięcie, niepewność, lęk, brak pewności siebie i co się z tym wiąże uzależnienia.

Pierwsza płyta pokazuje też moją drogę od momentu podjęcia decyzji o zerwaniu z nałogami, aż po osiągnięcie szczęścia. Muzycznie każdy utwór różni się od siebie tempem i nastrojem. Od elektronicznych housowych brzmień, dnb , dubstep, funk, trap po klasyczny boom bap. Łączy je natomiast moja historia opowiadana krok po kroku. Obecnie pracujemy nad kolejnym teledyskiem. Za nami już pierwsze zdjęcia. Premiera odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Dobro wraca! Trzymam się tej zasady i staram się zawsze być dobrym człowiekiem-  dodaje Rafał Chmielewski.

 

Całość albumu została zmiksowana i nagrana przez tomaszowianina Marcina Sakturę (Saku Art Production), za produkcję wideo odpowiedzialna jest tomaszowska Agencja BRANDmedia Dariusz Kwapisiewicz.

 

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością „Dobrego Chmiela”, którego charakteryzują niezwykle mocne i wyraziste teksty w hiphopowej oprawie, z domieszką różnych gatunków muzycznych.

YouTube Dobry Chmiel – https://www.youtube.com/channel/UC9H2sH7Yok_CS9_AZehXB3w/featured

Facebook: https://www.facebook.com/dobrychmieloficjalnie/ 

Przypomnijmy, że w maju br.  odbył się koncert online Dobrego Chmiela, na którym zaprezentował cztery utwory ze swojej debiutanckiej płyt „Dekompresja”. Koncert można zobaczyć poniżej.
Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa