Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dzień Walki z Czerniakiem. W tomaszowskim centrum onkologii przebadano kilkanaście osób

Dzień Walki z Czerniakiem. W tomaszowskim centrum onkologii przebadano kilkanaście osób
12 maja
18:19 2015

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim włączyło się w Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. 12 maja w godzinach od 9:00 do 14:00 na konsultacje do lekarzy onkologów w CDiTO zgłosiły się 23 osoby.

 

Jacek Stępnicki Specjalista PR Nu-Med Grupa S.A. Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim dla portalu tvtomaszow.pl

 

Niektórzy, po wstępnym badaniu, skierowani zostali na dermatoskopię, czyli badanie specjalistyczną aparaturą. W kilku przypadkach lekarz zalecił wizytę w poradni POZ w celu otrzymania skierowania do poradni chirurgii onkologicznej i tam przeprowadzenia zabiegu usunięcia.

Włączenie się NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim w akcję Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem, wskazało na wielką potrzebę organizacji działań profilaktycznych. Z powodów organizacyjnych tomaszowska placówka musiała ograniczyć listę przyjęć. Lista pacjentów zapełniła się w ciągu kilku godzin od poinformowania o akcji. W związku z tak dużym zainteresowaniem, NU-MED CDiTO, rozważa możliwość powtórzenia działań związanych z wykrywaniem czerniaka.
Podobne działania profilaktyczne placówka prowadzić będzie także w zakresie wykrywania innych rodzajów nowotworów.

Jak podaje portal rynekzdrowia.pl: W 2014 r. na bezpłatne badanie dermoskopowe zgłosiło się 4,3 tys. Polaków. Podejrzenie czerniakazdiagnozowano u 62 z nich, czyli u 1,4 proc. Nowotwory skóry innego typu (tzw. nieczerniakowe) rozpoznano u 143 osób (3,3 proc.). Dodatkowo lekarze zidentyfikowali inne podejrzane znamiona atypowe u 21 proc. uczestników ubiegłorocznej kampanii Euromelanoma Day.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu