Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” wyposaży DPS w Tomaszowie Mazowieckim w siłownię plenerową

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” wyposaży DPS w Tomaszowie Mazowieckim w siłownię plenerową
15 listopada
17:40 2016

„Razem możemy więcej!” – to nazwa nowej akcji Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, w ramach której Fundacja wesprze Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim oraz inne placówki, które potrzebują pomocy. Głównym celem projektu jest zapewnienie seniorom dostępu do sprzętu umożliwiającego rehabilitację w plenerze.

W ramach akcji „Razem możemy więcej!” Fundacja TV Puls „Pod Dębem” wyposaży DPS w Tomaszowie Mazowieckim w siłownię plenerową, składającą się z urządzeń przeznaczonych do rehabilitacji seniorów i osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy domu, kiedyś bardzo aktywni fizycznie, tęsknią za ruchem na świeżym powietrzu.

„Nasi mieszkańcy bardzo lubią ćwiczyć ręce i nogi na rotorach rehabilitacyjnych oraz przy drabince, który to sprzęt znajduje się wewnątrz budynku. Teraz, dzięki pomocy Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, będą mogli ćwiczyć również w plenerze, co jeszcze bardziej poprawi ich kondycję” – mówi Małgorzata Kowalska, rehabilitant DPS w Tomaszowie Mazowieckim.

„Ruch to zdrowie, ale najlepiej jest ruszać się na świeżym powietrzu. To poprawia wydolność płuc i całego organizmu.. Nasi mieszkańcy nie zawsze chcą wychodzić z budynku, a siłownia plenerowa na pewno ich do tego zachęci. To dodatkowa atrakcja dająca możliwość bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.”– dodaje Małgorzata Kowalska.

„Coraz więcej seniorów ma problemy z poruszaniem się i aktywnością fizyczną. Do poprawy ich stanu zdrowia oraz samopoczucia psychicznego potrzebna jest regularna rehabilitacja na salach do ćwiczeń i w plenerze. Do podjęcia tych działań niezbędny jest odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, do którego dostęp jest zazwyczaj mocno ograniczony. Chcemy to zmienić! Zaczynamy od placówki w Tomaszowie Mazowieckim. Pomaganie Domom Pomocy Społecznej poprzez podnoszenie standardu życia podopiecznych to nasza misja.” – mówi Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

 

Każdy może wesprzeć projekt Fundacji TV Puls „Pod Dębem” wpłacając pieniądze na konto Fundacji (http://fundacjapoddebem.pl/wesprzyj-nas) lub wysyłając SMS charytatywny. Kampania informująca o numerze SMS będzie emitowana w TV Puls i PULS 2 oraz w Internecie. Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja będzie mogła zrealizować zakup siłowni plenerowej i dalej realizować cele statutowe.

 

Źródło: Fundacja TV Puls Pod Dębem


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu