Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

#gaszynchallenge – Zadanie wykonali policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego (Foto i wideo)

#gaszynchallenge – Zadanie wykonali policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego (Foto i wideo)
10 czerwca
11:10 2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, podjęli wyzwanie #GaszynChallenge w ramach, którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA. 

 

 

 

Do wykonania zadania w ramach #GaszynChallenge, tomaszowską jednostkę policji, wytypowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Sama akcja zapoczątkowana  lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski a nawet wykroczyła poza jej granice.

 

Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł.

 

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

 

Wojtuś Howis z Galewic, któremu dedykowana jest cała akcja to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych.

 

Tomaszowscy policjanci a nawet ich dzieci tj. Maja, Basia, Kuba i Bartek podjęli wyzwanie wspomagając walkę chorego Wojtusia ze śmiertelną chorobą i  ,,pompowali” specjalnie dla niego.

Zadanie zostało wykonane, a dalsze nominacje otrzymali :

–  25 Brygada Kawalerii Powietrznej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim  

– Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

oraz

– XXX Rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie 

Reakcja policjantów przebywających na misji w Kosowie, wśród których jest również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, była niemal natychmiastowa. Nominacja została przez nich podjęta, a zadanie perfekcyjnie wykonane.

 

Kwota ,,astronomicznych” dla rodziców Wojtusia 9 milionów złotych jest już na jego koncie i daje realną nadzieję na normalne życie. Jest to zasługa wszystkich osób, które włączyły się w tę charytatywną akcję. Pamiętajmy, jednak że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich. Poniżej znajduje się hiperłącze do strony siepomaga.pl gdzie znajdą Państwo opis akcji z listą dzieci chorych na SMA potrzebujących  finansowej pomocy:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg


Źródło: policja.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu