Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Hałaśliwi robotnicy na Jana Pawła II

Hałaśliwi robotnicy na Jana Pawła II
20 stycznia
23:53 2014

15 stycznia tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej. Jak się okazało hałas dochodził z placu budowy supermarketu Carrefour przy ul. Jana Pawła II.

Patrol Policyjny około godziny 0:10 przybył na miejsce zdarzenia gdzie zastał robotników wykonujących na zewnątrz budynku prace przy użyciu szlifierek i innych urządzeń budowlanych generujących dość duży hałas.

Pracownicy firmy budowlanej zostali pouczeni a mieszkańcy położonych dość blisko bloków mogli spać spokojnie.

Niedawno udało nam się porozmawiać z kilkoma osobami mieszkającymi w bezpośrednim sąsiedztwie marketu.

Jak się okazało już 14 stycznia robotnicy pozwalali sobie zakłócać ciszę sąsiadów.

– We wtorek proszę Pana wiercili i kuli młotami pneumatycznymi do godziny 2 w nocy. Byliśmy przez tą noc wyrozumiali choć niektórzy z nas mają dzieci i muszą wyspać się do pracy odpuściliśmy, ale w środę około północy miarka się przebrała. Zadzwoniliśmy na Policję. Nasze bloki stoją dosłownie 15 metrów od placu budowy i ten hałas był naprawdę uciążliwy – mówi jedna z mieszkanek ulicy Ogrodowej która chce pozostać anonimowa.

– Ja wszystko rozumiem też pracuję na budowie i pracowałem też w Niemczech gdzie na przykład drogi buduje się 24h na dobę, ale faktycznie większe prace budowlane czy te szczególnie uciążliwe wykonuje się za dnia – mówi Zdzisław również mieszkaniec ulicy Ogrodowej.

– My już mamy dosyć tej budowy, nie dość że nam mur przed oknami postawili to od 6 rano bluźnią na czym świat stoi. Z dziećmi trzeba szybko do auta pędzić żeby nie słuchać tych bluzgów.
W lato znowu klimatyzatory hałasują. Pisaliśmy kilka lat temu skargę to coś tam wymienili, ale teraz z powrotem to samo. 
– mówi kolejna mieszkanka okolicznych bloków.
Usłyszeliśmy jednak takie głosy odnośnie tej sprawy.

– Ludziom to się nic nie podoba i wszystko przeszkadza, za granicą robią do późna w nocy i nikt na policję nie dzwoni, jak ktoś zmęczony to będzie spał a nie wsłuchiwał się w odgłosy budowy,

– No chcą skończyć jak najszybciej. I dobrze może w końcu zwiększą asortyment w tym sklepie i szybkość obsługi.

Prace budowlane powinny być w zasadzie na ukończeniu. Jak poinformowała nas Maria Cieślikowska z Biura Prasowego Carrefour Polska. Planowany termin zakończenia budowy to koniec stycznia 2014.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu