Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kamilka ma szansę pokonać ból!

Kamilka ma szansę pokonać ból!
02 listopada
16:02 2020

Kamilka urodziła się w 2012 roku jako skrajny wcześniak – w 21 tygodniu ciąży o wadze 550 gramów na granicy życia i śmierci. Ważyła mniej niż torebka cukru. W szpitalu spędziła pierwsze 5 miesięcy swojego życia. Do domu została wypisana z aparaturą podtrzymującą czynności życiowe. Udało jej się przeżyć trzy razy sepsę, żółtaczkę wcześniaczą, operację serduszka, nagłe zatrzymania krążenia, odmę opłucnową, wylew krwi do mózgu i wiele innych schorzeń. Obecnie zmaga się z wieloma schorzeniami. Największym problemem jest fakt, że nie może samodzielnie chodzić – jak dzieci w jej wieku. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego lub balkonika.

 

Nasza córka wymaga nieustannej, regularnej rehabilitacji, która jest dla nas jedyną szansą na walkę z chorobą i rozwój pomimo tego, z czym walczymy na co dzień. Nieprawidłowa praca mięśni prowadzi do przykurczy, które wywołują potworny ból i uniemożliwiają dalszą pracę nad sprawnością. Dodatkowe mimowolne ruchy sprawiają, że wszystko co robi jest trudniejsze. Fibrotomia to dla niej szansa, że ból nie będzie już jej dokuczał. Kamilka już jest po takim zabiegu i efekty były fantastyczne. Niestety jest on nierefundowany, a my potrzebujemy go w regularnych odstępach – mówią rodzice dziewczynki

Zabieg fibrotomii pomaga walczyć z bólem, ratować Kamilę przed dolegliwościami, które często zwalają z nóg. Opieka nad chorym dzieckiem, zapewnienie opieki najlepszych specjalistów, codzienna pielęgnacja to ogromne koszty.

Znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji, bo termin zabiegu zbliża się wielkimi krokami, a my nie mamy pieniędzy na leczenie.
Dla dobra Kamilki prosimy o pomoc – dodają rodzice

Link do zbiórki znajdziecie poniżej:

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa