Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Koronawirus. Apel mieszkańców do starosty powiatu tomaszowskiego – p. Mariusza Węgrzynowskiego

Koronawirus. Apel mieszkańców do starosty powiatu tomaszowskiego – p. Mariusza Węgrzynowskiego
25 marca
13:57 2020

Zachęcamy do przeczytania i ewentualnego podpisania petycji przygotowanej przez grupę mieszkańców Tomaszowa, gminy i powiatu tomaszowskiego


My, mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i gmin powiatu, zatroskani o stan przygotowania służby zdrowia do pandemii w naszym powiecie, podjęliśmy działania wspierające personel medyczny w jego codziennej, ciężkiej walce z koronawirusem.

Dochodzą do nas sygnały między innymi od pracowników Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o braku podstawowych środków ochrony osobistej,  takich jak maseczki, czy chociażby prowizoryczne przyłbice, chroniące twarz i oczy. Tomaszowianie szybko przystąpili do ich samodzielnej produkcji. Pospolite ruszenie spowodowało, że codziennie do naszego tomaszowskiego szpitala trafiają nowe ich ilości. Dzięki dobrej woli ludzi wielkich serc dla zmęczonych i zapracowanych lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, laborantów i innych pracowników szpitala przekazywane są obiady, bułki, pączki i wszystko czym tylko można się podzielić, aby wesprzeć ich w codziennym trudzie.

Jako obywatele tego Powiatu, ci, którzy podjęli trud wsparcia naszej służby zdrowia,  w z y w a m y  , Zarząd Powiatu na czele z jego Starostą – p. Mariuszem Wegrzynowskim do przedstawienia nam obecnej sytuacji i planów zabezpieczenia Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w obliczu rozwoju pandemii na naszym terenie.

Wzywamy do odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania:

  • Co się stanie, gdy znajdziemy się wszyscy w obliczu kontaktu w wirusem SARS CoV-2?
  • Co się stanie, gdy zaczniemy masowo chorować na COVID-19?
  • Jak tym wyzwaniom podoła przeciążony już dzisiaj Szpital?
  • Skąd personel medyczny będzie brał środki ochrony osobistej, aby samemu się nie zarazić i nie pozostawić nas bez opieki medycznej?
  • Dlaczego, pomimo wielu już spotkań zespołu kryzysowego powiatu, nie wpływa to pozytywnie na funkcjonowanie Szpitala?
  • Dlaczego Szpital nie otrzymuje dodatkowych środków, w wielkości jaką potrzebuje, na uzupełnianie swoich aktualnych potrzeb i gromadzenie niezbędnych materiałów na najbliższą przyszłość, którą Rząd wskazuje jako kumulację rozwoju pandemii w Polsce?
  • Dlaczego mimo upływu kilku tygodni od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego wciąż do szpitala nie dotarł potrzebny sprzęt i wyposażenie, mimo, że media donoszą codziennie o zakupach realizowanych dla innych placówek?
  • Dlaczego Powiat, który odpowiada za funkcjonowanie Szpitala, tak mało oddziałuje na to co się w tym szpitalu dzieje i nie wspiera go w rozwiązywaniu codziennych problemów?
  • Dlaczego nie ma już dziś (nie w maju) materiałów, które są potrzebne od zaraz?

Te pytania można mnożyć, bo władza, która została przez nas wybrana, ma podstawowy obowiązek, ważniejszy od innych obowiązków –jest nim  ZAGWARANTOWANIE OBYWATELOM BEZPIECZEŃSTWA.

W obliczu ogłoszonej pandemii nie czujemy się bezpieczni, a brak widocznych i skutecznych działań Starosty jedynie to pogłębia.

Wzywamy władze Powiatu do natychmiastowego, wzmożonego działania i informowania opinii publicznej o podejmowanych decyzjach oraz ich efektach. Najbliższe kilka tygodni mają być kluczowe w rozwoju pandemii. Chcemy być przygotowani na ile jest to możliwe na rozwój wypadków. Nie wystarczy urzędnicze stwierdzenie, że „działania zostały podjęte”. W tych ciężkich czasach będziemy rozliczać Władzę za konkretne efekty jej pracy dzisiaj, a nie dobre chęci za kilka miesięcy, bo wtedy może być już dla nas wszystkich za późno.

To właśnie w takich chwilach obywatele mogą ocenić, czy rządzący nami ludzie zdają egzamin, czy nadają się do pełnienia funkcji, od których zależy nasze zdrowie i życie. A jaka ta ocena może być dzisiaj, gdy muszą po nocach szyć maseczki, bo „władza” o tym wcześniej nie pomyślała?        

Petycję podpisac możecie pod tym linkiem 

https://www.petycjeonline.com/apel_do_starosty_tomaszowskiego_w_sprawie_dziaa_zwizanych_z_pandemi_covid-19?u=4811722#sign


Zobacz również:

Gmina Ujazd przygotowana na walkę z koronawirusem

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu