Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kurs aeromedyczny 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

Kurs aeromedyczny 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
26 kwietnia
15:09 2016

W dniach od 04 do 08 kwietnia 2016 w oparciu o Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Zakopanem odbyła się naziemna cześć kursu aeromedyczny na poziomie III.

25_brygada_kawalerii_0001

Kontynuacja szkolenia realizowana była w dniach 18 – 22 kwiecień 2016 na terenie lotniska 56 BLot w Inowrocławiu, gdzie dokonano praktycznej weryfikacji umiejętności instruktorów jak i kursantów z wykorzystaniem śmigłowca W-3 PL Głuszec.

25_brygada_kawalerii_0004

W szkoleniu brali udział przedstawiciele wielu jednostek podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych: Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, 3 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

25_brygada_kawalerii_0006

Podczas tygodniowego praktycznego szkolenia z wykorzystaniem śmigłowca sprawdzono praktyczne umiejętności budowy układów ratowniczych oraz doskonalono metody szybkiego opuszczania pokładu z wykorzystaniem metody typu FAST ROPE z wykorzystaniem lin pokładowych czy tez lin osobistych.

25_brygada_kawalerii_0007

Kolejnym elementem, na który zwrócono szczególna uwagę była metoda długiej liny tzw. LONG LINE przy podebraniu poszkodowanego z terenu trudno dostępnego.

Zdobyty umiejętności oraz uprawnienia instruktorskie przez żołnierzy pozwolą na wypracowanie wspólnych procedur, które zostaną wykorzystane w szkoleniu w różnych jednostkach na terenie kraju.

Tekst: kpt. Kowalski Zbigniew

Zdjęcia: Mariusz Bolewicki


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu