Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kwesta „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”

Kwesta „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”
21 października
11:09 2019

„Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy” – to hasło, pod którym już po raz dwudziesty drugi odbędzie się zbiórka pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków. 1 listopada kwestować będzie ponad stu dziesięciu wolontariuszy. Nie mijajcie ich obojętnie.

Inicjatorem i organizatorem kwesty jest Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. W tym roku akcję wspierać będzie też tomaszowska Jednostka Strzelecka 1002, której członkowie zachęcać będą do zapalania zniczy na grobach zasłużonych tomaszowian.   

Wolontariuszy, wśród których będą m.in. harcerze, urzędnicy miejscy, nauczyciele i uczniowie, lokalni społecznicy, dziennikarze i mieszkańcy miasta, którym stan zabytkowych nagrobków nie jest obojętny, spotkać będzie można od godz. 9 do godz. 16 przy głównych bramach tomaszowskich nekropolii. Pieniądze zbierać będą do specjalnie oznakowanych puszek.

Za zebrane datki zabiegom konserwacyjnym zostanie poddany grobowiec rodziny Chociszewskich i dr. Jana Serafina Rodego oraz zabytkowe ogrodzenie grobów Jana i Stanisława Narewskich.


Źródło: Tomaszów Mazowiecki, Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu