Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Las, 4 rano”. Pokaz specjalny z udziałem twórców filmu w Tomaszowie (ZDJĘCIA i WIDEO)

25 stycznia
11:21 2017

23 stycznia 2017 r. w tomaszowskim kinie Helios odbył się pokaz specjalny filmu „Las, 4 rano” wybitnego polskiego scenarzysty, reżysera i operatora, autora książek i filmów Jana Jakuba Kolskiego. Zdjęcia do produkcji realizowane były m.in. w Tomaszowie Mazowieckim. Przed seansem twórcy filmu spotkali się z publicznością.

 

Najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego to poruszający dramat z Olgą Bołądź i Krzysztofem Majchrzakiem w rolach głównych.

Las, 4 rano” jest dziełem o niesamowitej poetyce i poruszającej historii. Tytuł, który na nowo wprowadza na wielki ekran niezwykle utalentowanego i charyzmatycznego Krzysztofa Majchrzaka. Aktor zachwycającą rolą Forsta postanowił powrócić do kina polskiego po dwunastoletniej przerwie.

Las 4 rano plan filmu Jana Jakuba Kolskiego 07 10 2015_0164-45

Krzysztof Majchrzak i Jan Jakub Kolski na planie filmu w Tomaszowie Mazowieckim

Las 4 rano plan filmu Jana Jakuba Kolskiego 07 10 2015_0163-32

Olga Bołądź i Krzysztof Majchrzak na planie filmu w Tomaszowie Mazowieckim

Przed seansem reżyser Jan Jakub Kolski, Aleksandra Michael (Penka), Konrad Śniady (montażysta), Michał Michałowski (kierownik planu) i Michał Benkes (przedstawiciel producenta) spotkali się z publicznością której przybliżyli historię produkcji filmu.

Skansen Niebieskie zrodla 2017 wschod slonca_019

Zdjęcia do „Las, 4 rano” realizowane były m.in. w Tomaszowie Mazowieckim – w murach Wistomu i na ul. Luboszewskiej. Jan Jakub Kolski podkreślał, że zna te tereny, a Tomaszów i okolice są jego małą ojczyzną. Na pokaz specjalny w kinie Helios zaprosił najbliższych z Popielaw, rodzinę oraz przyjaciół.

Jan Jakub Kolski podziękował władzom miasta i podkreślił rolę prezydenta Marcina Witko, wiceprezydent Zofii Szymańskiej przy produkcji filmu. Szczególne słowa skierował do tomaszowskiej Jednostki Strzeleckiej 1002, która była niezwykle pomocna. Nazwał ją „skarbem narodowym”.

Skansen Niebieskie zrodla 2017 wschod slonca_212

Foto: Dariusz Kwapisiewicz // BRANDmedia


„Las, 4 rano” to historia mężczyzny, FORSTA, który jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Nosi markowe garnitury, drogie zegarki i buty. Kiedy go poznajemy, wydaje się być królem życia. Jednak któregoś dnia wszystko się zmienia.

Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny – zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy, że to ten sam człowiek – Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Jedynym jego towarzyszem jest trójnogi pies.

Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, oraz resztkami zbieranymi dla niego przez NATĘ, prostytutkę poznaną przy nieodległej drodze. Dobrze się dogadują, rozmawiają o literaturze i o… życiu. Pewnego dnia przed drzwiami samotni Forsta staje trzynastoletnia dziewczynka – JADZIA. Żąda opieki, nie wyjaśniając kim jest i dlaczego uciekła z miasta. Forst musi po raz kolejny zmienić swoje życie…
Reżyseria
Jan Jakub Kolski

Scenariusz
Jan Jakub Kolski
Krzysztof Majchrzak
Obsada
Krzysztof Majchrzak
Olga Bołądź
Marysia Blandzi

Źródło: www.facebook.com/las4rano


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu