Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Laureaci „Ekopocztówki” odebrali nagrody

Laureaci „Ekopocztówki” odebrali nagrody
30 listopada
07:46 2021

Igor Lober, Lena Pawelec, Lena Misiak, Jakub Łącki oraz Zuzanna Linowska zostali laureatami pierwszych miejsc w tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Ekopocztówka”, którego organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym odbyło się w piątek, 26 listopada w MCK Browarna.

Konkurs skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta. Ich zadaniem było wykonanie prac plastycznych o tematyce ekologicznej w dowolnie wybranej technice. Do 15 listopada do Miejskiego Centrum Kultury wpłynęło 213 rysunków, wyklejanek, kolaży itp., spośród których jury w składzie: Ewa Bernacka – technik plastyk, starszy bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Maz., Tomasz Rogaczewski – leśniczy w Nadleśnictwie Smardzewice oraz Bożena Gajda – plastyk, specjalista w Miejskim Centrum Kultury wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji. Nagrody i wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach wiekowych.

Kat. przedszkola

I miejsce

Igor LoberSzkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceKornelia ZającSzkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceFilip PaluszkiewiczPrzedszkole nr 14
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceLena StudzińskaSzkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnieniePiotr KocznurSzkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieBartosz ZacharskiPrzedszkole nr 20
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Hanna LegęnckaPrzedszkole nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Miłosz WronkowskiPrzedszkole nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Alicja KuczyńskaSzkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Laura ZdralewiczPrzedszkole nr 20
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Hanna MałeckaPrzedszkole nr 5
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Jakub KorzyckiPrzedszkole nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim

Kat. kl. I−III

I miejsceLena PawelecSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceMaja NiwińskaSzkoła Podstawowa nr 9
w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceMaria Melon  Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceMarcelina UrbańskaSzkoła Podstawowa nr 12  w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceAlicja SzopaSzkoła Podstawowa nr 13
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieAntonina KawnikSzkoła Podstawowa nr 12
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieDaria NadzikiewiczSzkoła Podstawowa nr 3
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieMaja Lenart  Szkoła Podstawowa nr 3
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieAdam Humeniuk  Szkoła Podstawowa nr 3
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieKornelia Urbaszek  Szkoła Podstawowa nr 12
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieKarolina Ślusarczyk  Szkoła Podstawowa nr 13
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieJulia Buczyńska  Szkoła Podstawowa nr 13
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieNikola Kolecka  Szkoła Podstawowa nr 12
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieSzymon Walczak  Szkoła Podstawowa nr 12
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieAleksandra Pichola  Szkoła Podstawowa nr 13
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieJagoda Goss  Szkoła Podstawowa nr 12
w Tomaszowie Mazowieckim

Kat. kl. IV−VI

I miejsceLena MisiakSzkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceKrzysztof GlinkaSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceEmil UptasSzkoła Podstawowa nr 13
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceMaria SzczepańskaSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceMichalina WiktorowiczSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceMarlena KraulSzkoła Podstawowa nr 14
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceNikola Dębowska-KuśSzkoła Podstawowa nr 14
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieHanna KowalczykSzkoła Podstawowa nr 1
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieKarolina WagenknechtSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieNatalia TulinSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieGabriela PawlakSzkoła Podstawowa nr 14
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieMaja Suska  Szkoła Podstawowa nr 1
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie  Michalina TrońSzkoła Podstawowa nr 1
w Tomaszowie Mazowieckim

Kat. kl. VII−VIII

I miejsceJakub Łącki  Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
I miejsceZuzanna LinowskaSzkoła Podstawowa nr 14
w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceMartyna KarczemskaSzkoła Podstawowa nr 11
w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsceDawid SłońSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceWiktoria Mela  Szkoła Podstawowa nr 1
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceTomasz WlazłoSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsceMartyna PękalaSzkoła Podstawowa nr 10
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieMatthew Socha  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieAleksandra GóralSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieKonrad PietruszczakSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieJulia MilczarekSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieMiłosz Zdonek  Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieWeronika PożogaSzkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieAleksander Milczarek  Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienieOliwier JóźwikSzkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim

 

Wyróżnienie specjalne otrzymał Kacper Andryszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 13.


Jury wyraża uznanie dla uczestników konkursu za wrażliwość artystyczną i różnorodność zastosowanych technik plastycznych oraz bogactwo pomysłów i kreatywność. Docenia także fakt, że szerokie spojrzenie na temat konkursu pozwoliło pokazać go w tak wielu aspektach.

Nagrody dla laureatów ufundowane zostały przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Smardzewice (partnera konkursu). Zwycięzcom wręczali je Tomasz Rogaczewski – przedstawiciel Nadleśnictwa Smardzewice i Jacek Paprocki – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Dodatkową atrakcją dla uczestników piątkowej uroczystości była bajka edukacyjna pt. „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?” autorstwa Macieja Trojanowskiego, który w formie teatrzyku kamishibai przestawiła Anna Zieja, a także występy wokalne Izabeli Rudzkiej oraz Huberta Pietrzyka – uczestników zajęć wokalnych w MCK.

 

 


MCK Tomaszów

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa