Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Milionowe dofinansowanie dla Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej!

Milionowe dofinansowanie dla Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej!
11 marca
15:30 2018

Ponad 8,5 mln zł trafi do Zakładu Gospodarki  Wodno-Kanalizacyjnej. Spółka otrzymała dofinansowanie na „Innowacyjne technologie w uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej w Tomaszowie Mazowieckim” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Każda dodatkowa złotówka dla naszego miasta cieszy. Musimy dbać o komfort życia mieszkańców dziś, ale również już dziś, musimy myśleć o przyszłych pokoleniach. Nasze działania są i będą skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa pod kątem dostępu do własnej wody oraz bezpieczeństwa energetycznego – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozytywnie ocenił wniosek złożony przez spółkę. Niebawem zostanie podpisana umowa o dofinansowanie projektu. W jego ramach budowana będzie suszarnia osadów ściekowych, turbina wodna do odzysku energii, budowana będzie również sieć zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w ul. Tomasza, Wacława, Ziemowita, Szklarskiej, Kopalnej oraz Sypkiej. Zakupiony zostanie również specjalistyczny pojazd do hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody oraz system GIS do zarządzania infrastrukturą wodociągowo – kanalizacyjną.  Koszt całego projektu wyniesie 17 617 212,75 zł (brutto).

 

Źródło: UM w Tomaszowie Maz.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu