Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Młoda Krew Ratuje Życie – Wyróżnienia dla krwiodawców w I LO

Młoda Krew Ratuje Życie – Wyróżnienia dla krwiodawców w I LO
Maj 06
19:17 2014

Podczas uroczystego zakończenia roku klas maturalnych w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie podsumowano także  osiągnięcia młodzieży w honorowym krwiodawstwie.

Prezes Klubu HDK PCK Antoni Smolarek poinformował, że w 2013 i do kwietnia 2014 roku 30 uczniów  oddało prawie 30 litrów krwi.

W ramach akcji „Na ratunek” krew oddawano także dla 4-letniego Wojtusia Zarzyckiego.

Warto dodać, że chętnych w każdej akcji było dużo więcej, ale z różnych powodów nie  zawsze można było ją pobrać.
Najczęściej, bo  5 razy oddali krew Dawid Sepkowski, Paweł Filipczak, Michał Borysławski i Maciej Skrzypek.

Wśród kobiet, które rzadziej mogą oddać krew trzykrotnie pozyskano ją od Melanii Wójcik, a dwukrotnie od Elżbiety Buk, Kingi Przybysz, Kamili Jakuszenkow i Aleksandry Wójciak.
Za co najmniej dwukrotne oddanie krwi dyrektor Ewa Męcina wręczyła absolwentom listy uznania, a ponadto krwiodawcy otrzymali złote, srebrne lub brązowe odznaki HDK PCK.

Dodatkowo  nagrodzeni  zostali najlepsi liderzy HDK, a więc Dawid Sepkowski, Paweł Filipczak i Paulina Grad.
Ponadto wszyscy krwiodawcy otrzymali  listy gratulacyjne dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przyznawane po pierwszym oddaniu krwi.

W czasie uroczystości grupie krwiodawców wręczono także legitymacje HDK. Wszystkie działania podejmowane są też w związku z udziałem I LO w XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”, który co roku organizuje Polski Czerwony Krzyż.

Źródło:HDK PCK

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa