Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nowy dowódca 7 dywizjonu lotniczego

Nowy dowódca 7 dywizjonu lotniczego
20 grudnia
18:01 2016

– „Decyzja o wyznaczeniu mnie na dowódcę 7 dywizjonu lotniczego jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Otrzymałem od przełożonych kredyt zaufania, który obiecuję spłacić z nawiązką” – powiedział w swoim przemówieniu podpułkownik pilot Dariusz Popławski.

W poniedziałek 19 grudnia br. na placu apelowym jednostki wojskowej w Nowym Glinniku uroczyście odbyło się przekazanie obowiązków nowemu dowódcy 7 dywizjonu lotniczego ppłk pil Dariuszowi Popławskiemu.

4

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej generałowi brygady doktorowi Stanisławowi Kaczyńskiemu przez dowódcę uroczystości majora Piotra Mazura. Następnie, przy odgrywanym przez wojskową orkiestrę hymnie Rzeczypospolitej Polskiej wciągnięta została na maszt flaga państwowa.

7

Po odczytaniu Rozkazu Personalnego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych  o wyznaczeniu ppłk pil Popławskiego na nowe stanowisko, gen. bryg. Kaczyński przekazał uroczyście sztandar jednostki wojskowej nowemu dowódcy.

5

– „Sztandar wojskowy wpisuje się w najzaszczytniejsze karty historii oręża polskiego – nie ma chwalebniejszego zajęcia, nie ma rzeczy istotniejszej, jak służyć własnej ojczyźnie życiem i bronią, jak służyć zgodnie z najwyższymi wartościami i słowami widniejącymi na Sztandarze: Bóg, Honor, Ojczyzna” – stwierdził w swoim wystąpieniu dowódca 25BKPow. gen. bryg. Stanisław Kaczyński.

6

W trakcie uroczystości gen. Kaczyński wraz z ppłk Popławskim wręczyli żołnierzom gwiazdy Afganistanu i Czadu oraz sznur wyróżniający z dwoma chwastami.

Ostatnim elementem zbiórki przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Torunia odbyła się defilada wszystkich pododdziałów 7 dywizjonu lotniczego.

10

Tekst i zdjęcia : kpt. Tomasz Pierzak


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu