Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej

Obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej
08 maja
13:57 2015

W dniu 8 maja br. na placu apelowym 25 Brygada Kawalerii Powietrznej im. Ks. Józefa Poniatowskiego odbył się uroczysty apel z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, w którym udział wzięli żołnierze z jednostek bezpośrednio podległych 25 BKPow garnizonu Tomaszów Mazowiecki.

70-rocznica-zakonczenia-wojny-tomaszow_008

Główne obchody rozpoczęły się od meldunku o gotowości pododdziałów 25 BKPow. do uroczystości złożonemu Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikowi doktorowi Stanisławowi Kaczyńskiemu przez Dowódcę uroczystości podpułkownik Sławomir Rutowicz.

70-rocznica-zakonczenia-wojny-tomaszow_014

Po wciągnięciu flagi na maszt pułkownik Kaczyński w swoim wystąpieniu powiedział: „ Polscy żołnierze walcząc na frontach Europy poświadczyli, że „ Jeszcze Polska nie zginęła”, dali heroiczny przykład tocząc bohaterską walkę z najeźdźcą, a ich mogiły rozsiane po całej Polsce i świecie są świadectwem dziedzictwa tradycji i czynów naszych przodków oraz naszej pamięci i tożsamości”.

70-rocznica-zakonczenia-wojny-tomaszow_016

Następnie, porucznik Dorota Jakubowska odczytała Apel Pamięci, po czym żołnierze Kompanii Honorowej oddali salwę honorową oraz odegrano pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

70-rocznica-zakonczenia-wojny-tomaszow_004

Elementem wieńczącym zbiórkę była defilada wojskowa wszystkich pododdziałów biorących udział w obchodach.

70-rocznica-zakonczenia-wojny-tomaszow_012

Tekst: kpt. Tomasz Pierzak

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu