Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Inowłodzu

Obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Inowłodzu
11 listopada
18:11 2015

11 listopada o godz. 11.30 w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Inowłodzu mszą świętą rozpoczęto Gminne Obchody Święta Niepodległości.

11 listopada 014

Po mszy świętej delegacje władz, radnych, sołtysów, przedstawiciele stowarzyszeń, OSP, szkół, pracownicy kultury oraz mieszkańcy gminy udali się do parku w Inowłodzu, gdzie przy płycie pamiątkowej złożono kwiaty i zapalono znicze.

11 listopada 040

Podczas uroczystości wartę honorową pełnili Harcerze Hufca ZHP Inowłódz. Wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali hymn narodowy i minutą ciszy uczcili pamięć poległych w walce o niepodległość.

11 listopada 048

Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki wygłosił przemówienie okolicznościowe, a następnie zaprosił zgromadzonych do udziału w części artystycznej pt. „Droga do wolności” w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu oraz koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Gminnego Chóru.

11 listopada 119
O część artystyczną zadbali uczniowie pod opieką dyrekcji i nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu oraz dla Gminny Chór pod kierownictwem Zbigniewa Kosylaka

swieto-niepodleglosci-w-inowlodzu-0015

 

Foto: Agnieszka Ciołak


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu