Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ostatnie pożegnanie posła Rafała Wójcikowskiego

Ostatnie pożegnanie posła Rafała Wójcikowskiego
25 stycznia
10:17 2017

W kościele św. Jadwigi Królowej odbyły się uroczystości pogrzebowe Rafała Wójcikowskiego, tomaszowianina, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Msza Święta została odprawiona we wtorek (24 stycznia) o godz. 12.

pogrzeb_rafala_wojcikowskiego (11)

W trakcie uroczystości odczytano m.in. list abp. Marka Jędraszewskiego. Natomiast prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie posła Rafała Wójcikowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności publicznej. Order przekazał rodzinie szef gabinetu prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Kondukt żałobny odprowadził tomaszowianina na miejsce ostatniego spoczynku na cmentarzu przy ulicy Smutnej.

Oprócz rodziny w ceremonii uczestniczyli m.in. wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, lider ugrupowania Kukiz’15 Paweł Kukiz, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta.

Rafał Wójcikowski zginął w wypadku samochodowym na drodze ekspresowej S8 w czwartek, 19 stycznia br. Miał 43 lata. Był ekonomistą i doktorem nauk ekonomicznych. Pracował jako nauczyciel akademicki m.in. w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim w Instytucie Turystyki i Rozwoju Gospodarczego.

Był członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Księgowych Polskich. W 2008 powołał do życia Fundację Aurea Libertas z siedzibą w Łodzi zajmującą się promowaniem świadomości patriotycznej i ekonomicznej. Działał także w wielu lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach społecznych, m.in. w Katolickim Stowarzyszeniu Oświatowym im Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim oraz w stowarzyszeniu Prawy i Samorządny Powiat Tomaszowski.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie.

Źródło: UM Tomaszów Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange