Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

PCAS wyrusza na kolejne podwórka

PCAS wyrusza na kolejne podwórka
07 lipca
08:20 2022

Kolejna odsłona akcji „PCAS na Twoim podwórku”. Tym razem Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na ul. Dzieci Polskich 25a. Akcja została zainicjowana już 2 lata temu, a jej głównym celem jest aktywizacja i integracja społeczności, a także zachęcenie do wspólnego spędzania czasu.

– Bardzo się cieszę, że akcja cieszy się taką popularnością. Nasi animatorzy pojawiają się na różnych podwórkach, by zachęcić lokalną społeczność do wyjścia z czterech ścian, spędzenia czasu w sposób aktywny, zabawny, a często też inspirujący, bo choć akcja skierowana jest do wszystkich – dzieci , młodzieży i dorosłych, to nie ukrywam, że zależy nam głównie na najmłodszych. Wykorzystujemy do tych działań właśnie wakacje i chcemy im pokazać, że istnieje świat realny, że poza siedzeniem przed komputerem, można fajnie, wspólnie z innymi dziećmi czy dorosłymi również, spędzić czas, pobawić się, porozmawiać, wymyślać różne kreatywne zabawy i nie potrzeba do tego wielkich środków finansowych, ale można wykorzystać przestrzeń i przedmioty, które mamy pod ręką. Wakacje to nie dla wszystkich czas wyjazdów, zwiedzania czy zdobywania nowych umiejętności. Wiele dzieci cały ten okres letniego odpoczynku od szkoły i nauki spędza w domach, dlatego naprawdę warto do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą akcję, a tym samym do wspólnej zabawy. – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki.

Będą oczywiście animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Instruktorzy będą zachęcać tez dzieciaki z do udziału w zajęciach sekcyjnych organizowanych przez placówkę również w okresie wakacyjnym. Od początku wakacji Centrum organizuje zajęcia, w których dotychczas wzięło udział już ponad 60 uczestników. Dzieci aktywnie spędzają czas w placówce, korzystając m.in. z zajęć językowych, muzycznych, sportowych, fotograficznych, filmowych i ceramicznych, uczą się podstaw wspinaczki i gier zespołowych, ale także korzystają z miejskich atrakcji, takich jak baseny, kręgielnia czy Park Linowy. Zapraszamy też wielu ciekawych gości, którzy specjalnie dla dzieci przygotowują pogadanki i wykłady. Cyklicznie bywają u nas przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, sanepidu czy ratownicy medyczni. Dzieci uczą się odpowiednich zachowań, odpowiedzialności i współpracy w grupie. Wyjeżdżają też na wycieczki, poznając wiele ciekawych miejsc. W ten sposób placówka realizuje swoje podstawowe cele, jakimi są otwartość na potrzeby mieszkańców miasta i powiatu, działalność kulturalna, sportowa, rekreacyjna i turystyczna w powiecie tomaszowskim.

Kolejną odsłonę akcji podwórkowej zaplanowano na czwartek, 7 lipca. Początek o godz. 11

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa